księgarnia podróżnika - przewodniki turystyczne

Londyn za pół ceny z brytyjskimi kolejami

18 października 2013, piątek
admin
autor:

Londyn za pół ceny z brytyjskimi kolejami

Tak jak pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów na blogu, londyńskie muzea i galerie (m.in. National Gallery, British Museum, Natural History Museum, Science Museum, Tate Modern, czy V&A Museum) można zwiedzać za darmo. Niestety większość innych atrakcji turystycznych w stolicy Wielkiej Brytanii zobaczymy wyłącznie za stosowną opłatą, która na nasze realia wydaje się często wręcz „kosmiczna”. Dla rodziny każda z nich to wydatek rzędu minimum 200 zł na bilety wstępu. Dzięki akcji „2 za 1”, której sponsorem są operatorzy linii kolejowych w mieście, można jednak sporo zaoszczędzić. Poniżej podpowiemy jak.

Trzy najbardziej popularne, płatne atrakcje turystyczne Londynu, należą akurat do najdroższych. Oto one:

 • Muzeum figur woskowych Madame Tussauds – wstęp 30 funtów (22,50 przy zakupie przez internet) dla osoby dorosłej (powyżej 16 lat), 25,80 funta (19,35 przez internet) dla dziecka (4-15 lat), bilet rodzinny (dla 4 osób) 108 funtów (81 funtów przez internet), dzieci poniżej 4 lat – wstęp wolny;
 • London Eye – minimalny koszt to 19,20 funta (17,28 przy zakupie przez internet) dla osoby dorosłej (powyżej 16 lat), 12,30 funta (11,07 przez internet) dla dziecka (4-15 lat), bilet rodzinny (dla 4 osób) 63 funty (50,40 przez internet), dzieci poniżej 4 lat – za darmo;
 • Tower of London – wstęp 21,45 funta dla osoby dorosłej, 10,75 dla dziecka (4-15 lat), bilet rodzinny (maks. 5 osób) 57,20 funta, dzieci poniżej 5 lat – wstęp wolny.

travelcardCo prawda bezpłatnych atrakcji i tak starczy na kilka dni pobytu, ale powyższa trójka to absolutne „must see” i głupio byłoby powiedzieć znajomym, że byliśmy w Londynie, a z nich nie skorzystaliśmy. Jest na szczęście sposób, by znacznie zredukować koszty, a nazywa się on „2FOR1”. Jest to akcja promocyjna sponsorowana przez operatorów brytyjskich linii kolejowych (National Rail) w mieście, polegająca na tym, że dwie osoby mogą kupić bilet do danej, płatnej atrakcji w cenie jednego biletu dla osoby dorosłej. Udział w niej bierze większość obiektów, za zobaczenie których czy skorzystanie z nich, trzeba zapłacić. Warunkiem tej promocji jest posiadanie ważnego biletu na transport, kupionego od linii kolejowych w dniu zwiedzania danej atrakcji, czyli jeśli np. 15 lipca chcemy wejść w dwie osoby w cenie jednego biletu do Madame Tussauds, musimy mieć ważny w dokładnie tym dniu bilet na transport. Co najważniejsze, nie musi być to wcale bilet na przejazdy koleją, musi być tylko kupiony od linii kolejowych, a te sprzedają również karty Travelcard, które obejmują cały miejski transport publiczny w Londynie. Karty te, kupione na stacjach kolejowych, biorą udział w promocji „2FOR1”, w odróżnieniu od Travelcards kupionych gdziekolwiek indziej, choć ich cena jest dokładnie taka sama wszędzie. „Travelka”, nabyta na stacji kolejowej, jest oznaczona logiem linii kolejowej i to wystarcza, aby móc kupować 2 bilety do atrakcji turystycznych stolicy Anglii w cenie jednego.

MaryleboneKonkretny przykład jak kupić taką Travelcard. Z Polski lecimy do Londynu tanimi liniami Wizz Air, lądujemy na lotnisku Luton i stamtąd jedziemy easyBusem do centrum miasta, a konkretnie w okolice stacji metra Baker Street (więcej informacji w tym wpisie na naszym blogu). Idziemy na sąsiednią Marylebone, która jest równocześnie stacją kolejową, i kupujemy w kasie (nie w automacie) Travelcard np. na tydzień na strefy 1-4 za 43,60 funta (cena na 2013). Dzięki niej nie musimy się martwić o doładowania, pamiętać o przykładaniu do czytników, a przy tym płacimy najniższą możliwą cenę za transport i redukujemy ceny za bilety wstępu do atrakcji turystycznych Londynu, ponieważ kupując od linii kolejowych „travelkę” na 7 dni, możemy przez wszystkie te dni nabywać je w promocji „2 za 1”.

Znajdź drogę

Przy korzystaniu z tego rozwiązania należy jednak pamiętać o dwóch istotnych kwestiach:

 • zakup Travelcard na 7 dni lub dłużej linie kolejowe umożliwiają wyłącznie posiadaczom karty klienta ze zdjęciem, którą można wyrobić bezpłatnie, otrzymując jednocześnie wygodne etui na obie karty (Travelcard i kartę klienta); wymóg ten nie obowiązuje w przypadku „travelek” na krótszy okres czasu (np. jednodniowych);
 • oferta zwiedzania „2 za 1” jest „sztywna”: dwie osoby, bez względu na wiek, mogą kupić jeden bilet w cenie dwóch obowiązującej wyłącznie dla osoby dorosłej; oznacza to, że takie rozwiązanie opłaca się, gdy korzystają z niego 2 osoby dorosłe lub 1 osoba dorosła i 1 dziecko, a nie opłaca się, gdy taki bilet kupuje dwójka dzieci; kalkulacja opłacalności zależy zatem od liczebności rodziny, ale w większości przypadków (np. 2+2) jest to bardzo korzystna opcja.

Choć kupując bilet na komunikację miejską u przewoźników kolejowych wcale nie trzeba z kolei korzystać, gdyż można jeździć każdym środkiem transportu publicznego, warto chociażby przejechać się DLR (Docklands Light Railway – system automatycznie sterowanych pociągów obsługujących obszar wschodniego Londynu), np. dla możliwości podróżowania obok maszynisty, na co pozwala konstrukcja wagonów.

dlr

2for1Lista atrakcji dostępnych w ramach akcji „2FOR1” znajduje się na jej stronie internetowej, gdzie można również pobrać i wydrukować kupon zniżkowy (voucher) działający z ważnym biletem zakupionym u londyńskich kolei. Wystarczy jeden kupon na 2 osoby.

W akcji biorą też udział m.in. parki tematyczne, teatry i restauracje, poza tym w ten sposób można za pół ceny skorzystać z wycieczek czy spacerów tematycznych z przewodnikiem.

 

Tagi: , , , , , , , , ,

200 komentarzy do wpisu “Londyn za pół ceny z brytyjskimi kolejami”

 1. Marta napisał(a):

  Witam, tą kartę można kupić na każdej stacji kolejowej w Londynie? np na London Stratford? Z góry dziękuję za odpowiedź

 2. admin admin napisał(a):

  Tak, na każdej gdzie są kasy :).

 3. Dominika napisał(a):

  W jakim miejscu można otrzymać tę kartę klienta? Wyrabia się ją automatycznie podczas kupowania tygodniowej travelcard?

 4. admin admin napisał(a):

  Kartę klienta (ang. photocard) można wyrobić za darmo w kasach biletowych na stacjach kolejowych, czyli w tym samym miejscu co kupujemy travelcard. Potrzebne będzie zdjęcie o wymiarach paszportowych.

 5. Robert napisał(a):

  Czy aby skorzystać z promocji 2w1 przy kasie wystarczy pokazać samą „travelkę” czy nalezy do niej dołączyć wydrukowany voucher?

 6. admin admin napisał(a):

  Trzeba mieć wydrukowany voucher.

 7. Dorota napisał(a):

  Jadą 3 osoby dorosłe i 1 dziecko 12 lat. Poruszać się będziemy w strefach 1-3.
  Planowaliśmy kupić cztery 7 Days Travelcard w okienku na stacji kolejowej, żeby załapać się na promocję 2for1. Ale teraz mam wątpliwości, czy to się uda w takiej konfiguracji jak chcemy.
  – czy możemy tam na miejscu w okienku kupić papierowe 7 Days Travelcard, w tym dla dziecka (czy lepiej Oyster pay as you go, dla mnie bez sensu jednak płacić po 3 funty za aktywację);
  – czy wszyscy musimy mieć zdjęcia, żeby wyrobić też karty klienta kolei (czy da się to zrobić „od ręki”);
  – czy 12-latkowi można na miejscu w Londynie kupić 7 Days Travelcard papierową, czy musi mieć jakąś ZIP kartę ze zdjęciem, żeby jeździć na zniżkach?

 8. pietro napisał(a):

  Witam wszystkich,
  w pon 10.03 wybieram sie z dziewczyną do Londynu na dwa dni, z tej okazji chciałbym skorzystać z opcji „2 for 1” – na zwiedzanie miasta oraz atrakcji.
  Z tego co dowiedziałem się, muszę nabyć bilet kolejowy. Mam dwa pytania:
  – mysle nad zakupem travelki jednodniowej na metro, i w zwiazku z tym czy będę mógł przy okazaniu kuponu (voucher) oraz wspomnianej wczesniej travel card dostac bilet na wybrane atrakcje 2za1 ??

 9. admin admin napisał(a):

  @Dorota:

  – bardziej opłaca się kupić 7-dniowe „papierowe” Travelcards niż Oyster pay as you go; takie „travelki” (także dla dziecka) możecie kupić na miejscu WYŁĄCZNIE w okienku na stacjach kolejowych National Rail (np. Paddington, Euston, St Pancras, Kings Cross, Liverpool Street, London Bridge, Charing Cross, Waterloo, Victoria);

  – wszyscy musicie mieć zdjęcia, żeby wyrobić karty klienta kolei; karty te wyrabiają „od ręki” w okienku na stacjach kolejowych;

  – 12-latkowi można na miejscu w Londynie kupić papierową zniżkową 7 Days Travelcard bez konieczności posiadania Zip Oystercard, ale da się tak zrobić TYLKO na stacjach kolejowych i wówczas potrzebne do tego jest wyrobienie (w tym samym okienku i za DARMO!!!) wspomnianej powyżej karty klienta kolei (konieczne będzie do niej zdjęcie dziecka).

  @pietro:

  Kupcie sobie 1-dniową Travelcard ale KONIECZNIE na jakiejś stacji kolejowej (National Rail, NIE Overground czy Underground) i wówczas będziecie mogli – po okazaniu jej i kuponu (vouchera) w kasie danej atrakcji/obiektu – wejść do niej w cenie 2za1. Posiadając taką Travelcard będziecie też mogli jeździć metrem (w strefach na którą ja kupiliście) czy autobusami (po całym mieście).

 10. Aneta napisał(a):

  Witam,

  razem z dwoma koleżankami wybieram się na 4 dni do Londynu.Czy kupując kartę Travelcards mogę poruszać się każdym środkiem transportu? Na ile dni można kupować te karty? Jakie jest koszt takiej karty?

 11. admin admin napisał(a):

  Tak, kupując Travelcard będziecie mogli się poruszać wszystkimi środkami publicznego transportu miejskiego. Karty te można kupować na jeden dzień, tydzień, miesiąc lub cały rok, a ich cen zależy od liczby stref metra, na które obowiązują. W waszym przypadku będziecie musieli je kupować codziennie, bo nie ma Travelek na 4 dni. Szczegóły znajdziesz w tym artykule na naszym blogu: http://www.asbiuro.pl/blog/jak-poruszac-sie-po-londynie-transport-publiczny/, a cennik na 2014 rok jest tu: http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/tube-dlr-lo-adult-fares-jan-2014.pdf.

 12. Anka napisał(a):

  Witam,
  Jedziemy na tydzień do Londynu w składzie 2 osoby dorosłe, 15 latek i 9 latek. Lądujemy na Heathrow, bedziemy mieszkać w strefie 3, chcemy skorzystać z promocji 2for1, więc kupimy bilety National Rail (chociaż pewnie głównie będziemy podróżować tube i autobusami). Mam prośbę o pomoc w rozwianiu moich wątpliowsci.
  – czy jest możliwość zakupu Travelek od National Rail już na lotnisku Heathrow?
  – jesli nie to jak najtaniej przedostać się do Ealing (bilety single są nieproporcjonalnie drogie)
  – czy 9 latek potrzebuje Travelkę , pomimo, że jeździ za darmo.
  – jak wchodzić do metra mając te papierowe Travelki (czyli nie ma się jak sczytać)?
  – czy przy powrocie mając już Travelki na strefę 1-3 można ją jakoś uzupełnić, żeby dotrzeć na Heathrow? Czy znów trzeba kupować bilety single?
  Z góry dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam,
  Anka

 13. admin admin napisał(a):

  @Anka – odpowiedzi na Twoje pytania:

  – czy jest możliwość zakupu Travelek od National Rail już na lotnisku Heathrow?

  Z tego co mi wiadomo nie, bo na lotnisku Heathrow nie ma kas biletowych National Rail.

  – jeśli nie to jak najtaniej przedostać się do Ealing (bilety single są nieproporcjonalnie drogie)

  Niestety w Waszym przypadku (ponieważ chcecie kupić Travelkę od kolei, żeby skorzystać z promocji 2 za 1) nie ma wyboru i nie da się nic wymyślić – musicie kupić bilety single na metro (to będzie najtańsza opcja do Ealing).

  – czy 9 latek potrzebuje Travelkę, pomimo, że jeździ za darmo?

  W towarzystwie osoby dorosłej 9-latek może jeździć za darmo, zatem nie potrzebuje Travelki ani żadnych biletów.

  – jak wchodzić do metra mając te papierowe Travelki (czyli nie ma się jak sczytać)?

  Jeśli mamy bilet papierowy, należy go wsunąć do otworu czytnika znajdującego się przy bramce biletowej. Automat skanuje czy bilet jest ważny, oddaje go, po czym otwiera bramkę przez którą można przejść na peron. Przy opuszczaniu stacji obowiązuje podobna procedura – po wsunięciu biletu automat skanuje go, zwraca bilet i otwiera bramkę.

  – czy przy powrocie mając już Travelki na strefę 1-3 można ją jakoś uzupełnić, żeby dotrzeć na Heathrow? Czy znów trzeba kupować bilety single?

  Niestety nie można, zatem w dniu powrotu będziecie musieli dokupić bilety single na strefy 4-6 (Heathrow jest w 6).

 14. Aneta napisał(a):

  Witam,

  jak mam wydrukować vouchery ze strony

  http://www.daysoutguide.co.uk/madame-tussauds#

  mam z tym problem?

 15. Aneta napisał(a):

  już wydrukowałam 🙂

 16. Agnieszka napisał(a):

  Witam. Ja ponowie pytanie
  jak mam wydrukować vouchery ze strony ? Nie wiem czy to trzeba się zarejestrować czy wydrukować jakąś konkretną stronę?

 17. admin admin napisał(a):

  Pod adresem http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london wchodzisz na stronę danej atrakcji i tam klikasz „Download now”. Następnie przenosi Cię na stronę, gdzie tworzysz konto w serwisie podając swoje dane i wówczas możesz już wydrukować voucher, który jest w .pdf-ie.

 18. Agnieszka napisał(a):

  Bardzo dziękuję za pomoc:)

 19. Milena napisał(a):

  Dzień dobry
  Czy żeby skorzystać z akcji 2 za 1 należy mieć dwa bilety kolejowe czy wystarczy jeden? czy takim biletem może być jednodniowa travelka czy musi być 7-dniowa?
  dziękuję za pomoc.

 20. admin admin napisał(a):

  Aby skorzystać z oferty „2 za 1” obie osoby muszą mieć bilet kupiony od kolei. Takim biletem może być również jednodniowa travelka.

  Uwaga: jeśli chodzi o voucher, wystarczy wydrukować jeden na dwie osoby.

 21. Marta napisał(a):

  Witam, czy ktoś może wie, czemu strona z voucherami jest niedostępna? http://www.daysoutguide.co.uk
  Weszłam dziś i nie da się nic zrobić, napisałam do kolei, ale nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi.

  Czy jest może jakaś inna możliwość ściągnięcia voucherów?

  Z góry dziękuję.

 22. admin admin napisał(a):

  Przed chwilą sprawdzałem i strona z voucherami jest dostępna – wejdź bezpośrednio na ten link: http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london

 23. Marta napisał(a):

  Dzięki za odpowiedź, faktycznie dziś jest już ok, ale wczoraj próbowałam na wszystkie sposoby i nie działało, z żadnego linku w sieci, nawet nie można było zgłosić problemu w formularzu, bo również nie działał 🙂

  Pojawiły się jednak nowe pytania, jeżeli ktoś zna odpowiedzi, będę bardzo wdzięczna za ich podanie:

  1. Czy w Stansted na stacji kupię travelkę na komunikację miejską w Londynie?

  2. Czytałam, że na każdy voucher 2FOR1 trzeba mieć 2 bilety railway, a moje dzieci są jeszcze poniżej 11 r.ż., więc nie będą posiadać travelek.
  Myślałam, że zastosujemy 2 vouchery, na jeden wejdę ja z jednym dzieckiem, a na drugi mąż z drugim 🙂
  Ale z tego co czytam, nie jest to możliwe, czy ktoś może potwierdzić?
  Czy w ogóle dzieci – nawet z biletami kolejowymi „liczą się” w tej promocji?

  Szkoda, że tak trzeba kombinować, ale niestety ceny jak na nasze polskie warunki są zaporowe, a chciałoby się zobaczyć jak najwięcej…

  Pozdrawiam 🙂

 24. Marta napisał(a):

  Ups, widzę, że na drugie pytanie są już tutaj odpowiedzi, więc proszę tylko o info, czy jest możliwość kupienia londyńskiej travelki w Stansted.

  Pozdrawiam :)))

 25. Anna napisał(a):

  Witam,
  Czy można kupować travelki z wyprzedzeniem? np. w piątek kupić już travelkę od stacji kolejowe na sobotę i niedzielę? dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

 26. admin admin napisał(a):

  Marta napisał(a):
  22 maja 2014, czwartek o 11:11

  Ups, widzę, że na drugie pytanie są już tutaj odpowiedzi, więc proszę tylko o info, czy jest możliwość kupienia londyńskiej travelki w Stansted.

  Pozdrawiam :)))

  Niestety nie, bo Stansted jest już poza Londynem 🙁

 27. admin admin napisał(a):

  Anna napisał(a):
  1 czerwca 2014, niedziela o 17:20

  Witam,
  Czy można kupować travelki z wyprzedzeniem? np. w piątek kupić już travelkę od stacji kolejowe na sobotę i niedzielę? dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

  W przypadku jednodniowych travelek nie jest to możliwe 🙁

 28. Izabela napisał(a):

  Chce wydrukować vouchery, ale zastanawiam się co wpisać w: Station from which you will be starting your journey, jak wpisuje to mi pokazuje że źle :/

 29. admin admin napisał(a):

  Dziwne… A jaką stację wpisujesz?

 30. Izabela napisał(a):

  Baker Street aczkolwiek nie wiem własnie czy mam wpisywać gdzie kupie travelcard czy z skąd będę jechać do tej atrakcji (czego do końca pewna też być nie mogę)…

 31. admin admin napisał(a):

  Bo Baker Street to stacja metra, nie kolejowa. Musisz wpisać stację kolejową, nieważne jaką, to tylko formalność.

 32. Izabela napisał(a):

  ahhhhh haha no widzisz ci ci nie znają Londynu xd

 33. Izabela napisał(a):

  Marylebone wpisłam i też nie uznaje 🙁

 34. Izabela napisał(a):

  sorki mam xd dzięki za pomoc 😀

 35. Joanna napisał(a):

  Witam,
  Jedziemy do Londynu 2 os. dorosłe i 2 dzieci 10 i 13 lat. Kupujemy Travelki 7 dniowe oczywiście z wyjątkiem 10 latka.
  Pytanie jak możemy skorzystać z 2for 1? Z dorosłymi to proste a co z dziećmi jeśli jedno ma Travelkę a drugie nie?

 36. admin admin napisał(a):

  Dziecko 10 letnie żeby skorzystało z tej oferty też musi mieć bilet od National Rail. Może to być bilet na jakąkolwiek podróż, np. tylko jedną stację, ale być musi. Jeśli kupicie mu taki najtańszy bilet kolejowy w dziecięcej (zniżkowej) taryfie to i tak będzie się bardziej opłacać niż byście kupowali mu bilety do zwiedzanych atrakcji. Poniżej cytat ze strony z voucherami:

  Travelling with Children
  In order to use the 2FOR1 vouchers, both you and the child travelling with you would need to have a valid National Rail ticket. You may wish to consider buying a child’s train ticket for a short journey (one stop for example) which would allow them to use the vouchers – often this works out cheaper than buying an adult and child’s ticket.

 37. dagmara napisał(a):

  Witam,
  czy posiadając travelcard na strefy 1-6 można poruszać się wszystkimi autobusami? szukam opcji na dojazdy do centrum przez kilka dni z watford, jednocześnie chciałabym skorzystać z opcji 2for1 z travelcard. planuje dojeżdzać z watford autobusem do granicy 6 strefy i przesiadać się na metro do centrum. czy autobus poprzedzony literą ‚H’, dokładnie H12, jest autobusem pospiesznym/podmiejskim, którym nie można się poruszać w ramach travelki?
  jeszcze pytanie odnośnie zdjęcia potrzebnego do wyrobienia karty na stacji kolejowej. czy musi spełniać wymogi zdjęcia paszportowego czy może być nasze zdjęcie dowodowe?
  pozdrawiam

 38. admin admin napisał(a):

  @dagmara: Tak, posiadając travelcard na strefy 1-6 można poruszać się wszystkimi autobusami miejskimi w całym Londynie, w tym autobusem linii H 12.

  Zdjęcie potrzebne do wyrobienia karty na stacji kolejowej musi spełniać wymogi zdjęcia paszportowego.

 39. Joanna napisał(a):

  Ok. rozumiem dzieki!

 40. Anetta napisał(a):

  Mam 2 pytanka
  1. W jakiej strefie znajduje się Church Street North Newham? bo nigdzie nie mogę znaleźć info
  2. W jakich strafach znajdują się najpopularniejsze atrakcje typu: Tower of London, The Monument, Big Ben, Katedra św Pawła, London Transport Museum itp
  myślę że nie tylko mis ie to przyda i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc 🙂

 41. admin admin napisał(a):

  Church Street North Newham to 3 strefa.

  Najpopularniejsze atrakcje Londynu (w tym wszystkie, które wymieniłaś) znajdują się w 1 strefie. W drugiej strefie, na południe od Tamizy, zlokalizowana jest dzielnica Greenwich, z takimi atrakcjami, jak Królewskie Obserwatorium Astronomiczne czy żaglowiec Cutty Shark.

 42. Maciej napisał(a):

  Witam.
  czy posiadając Travelkart na 7 dni można kupić bilety bezpośrednio w kasach danej atrakcji?
  Pozdrawiam

 43. admin admin napisał(a):

  Witam.
  czy posiadając Travelkart na 7 dni można kupić bilety bezpośrednio w kasach danej atrakcji?
  Pozdrawiam

  Oczywiście (pod warunkiem, ze jest to travelka kupiona na stacji kolejowej, a nie np. metra).

  A i jeszcze jak rozpoznać strefy, czy jestem w 1 czy już w 3?Albo przejechałem strefę 3 a mam wykupione na1-2.
  Pozdrawiam

  Sprawdzasz na mapie w jakiej strefie są dane stacje.

 44. Maciej napisał(a):

  A i jeszcze jak rozpoznać strefy, czy jestem w 1 czy już w 3?Albo przejechałem strefę 3 a mam wykupione na1-2.
  Pozdrawiam

 45. Anetta napisał(a):

  Mam jeszcze pytanko kolejne pytanko: czy jeśli kupie travelcard na 1 dzień to muszę mieć do tego zdjęcie? i czy z takim biletem kupie bilet na atrakcje 2 w 1?

 46. admin admin napisał(a):

  Do 1-dniowej travelki nie potrzebne jest zdjęcie. Jeśli jest kupiona na stacji kolejowej to uprawnia do zakupu biletów w ramach akcji 2 w 1.

 47. Maciej napisał(a):

  Witam.
  Proszę podpowiedzieć co będzie najlepsze w sprawie transportu po Londynie dodatkowo 2w1.
  Będzie nas 3 osoby- 2 dorosłe i dziecko lat 16 (ukończy dopiero w grudniu). Jak doczytałem Travelka upoważnia do całego transportu (zależy od stref tylko metro) plus 2w1.Z tego wynika chcąc jeździć na tą kartę musimy kupić 3 szt lecz teraz jak połączyć lup zaoszczędzić na biletach do różnych atrakcji?
  Aby to pogodzić to jedynym wyjściem jest zakup 3 Travelek i przy kasach zaproponować komuś wejście za 1/2 ceny. Czy tak mogę zrobć? Proszę o najlepsze rozwiązanie transportu i wejść 2w1.
  Dziękuję i pozdrawiam.

 48. Maciej napisał(a):

  A może London Pass?

 49. admin admin napisał(a):

  @Maciej: a na jak długo jedziecie i gdzie (w której strefie metra) będziecie mieszkać?

 50. Maciej napisał(a):

  Witam
  W Londynie będziemy od 8 do 17 sierpnia. Mieszkać będziemy blisko stacji Stoke Newington, to jest chyba 3 strefa (czy to jest pociąg czy kolejka miejska – nie wiem) ale metra tam nie ma.
  Pozdrawiam

 51. admin admin napisał(a):

  @Maciej: Jeśli zamierzacie przez cały okres pobytu dużo zwiedzać to chyba lepszym rozwiązaniem będzie nabycie London Pass, tym bardziej, że niekoniecznie łatwo będzie znaleźć obcą osobę do pary, by skorzystać z promocji „2 za 1”. Tu jest fajny artykuł o zaletach i wadach London Pass – klik. Ale definitywnie nie mogę powiedzieć co będzie bardziej opłacalne, bo to zależy od tego co chcecie zwiedzić i z czego skorzystać – należałoby siąść z kalkulatorem, popatrzeć na ceny biletów i obliczyć.

  Co do transportu, nabądźcie (dla każdej osoby) karty Oyster i załadujcie na nie 1-tygodniową travelcard na strefy 1-3, natomiast w drugim tygodniu pobytu możecie doładować Oysterkę gotówką i korzystać z systemu pay as you go (z tzw. price cap).

  PS. Dla dziecka, ponieważ nie skończyło 16 lat, możecie nabyć 11-15 Zip Oyster photocard, dzięki której będzie ono płacić 50 proc. stawkę za przejazdy metrem. Więcej szczegółów znajdziesz w tym wpisie (i komentarzach pod nim) – klik.

 52. Julita napisał(a):

  Witam
  Do Londynu jedziemy 4 sierpnia bedziemy do 10, mam pytanie w kwestii travelcard. Przylatujemy na lotnisko Luton, musimy dotrzec do stacji docelowej bow road w lub bow church, w zwiazku z tym ze chcemy skorzsytac z promocji 2w1 chcielibysmy odrazu w poblizu lotniska kupic karty travelcard. Tak jak piszecie trzezba je kupic na stacji National Rail , wobec tego uprzejmie prosze o podpowiedz gdzie sie kierowac z lotniska zeby to sprawnie zalatwic. 2 pytanko czy vochery mozemy wydrukowac juz teraz w Polsce czy musimy miec te karty travelcard żeby to zrobic.

 53. admin admin napisał(a):

  @Julita: Vouchery możecie wydrukować już w Polsce. Co do pytania o zakup travelcard w Luton, napisz proszę jak (czym) zamierzasz dotrzeć stamtąd do Londynu, bo jak pociągiem First Capital Connect, to travelcards są możliwe w połączeniu z biletem na ten pociąg, ale tylko na 1 dzień. Z tym, że pociąg to najdroższa opcja dotarcia do miasta 🙁 . Najlepiej kupcie tygodniowe travelki już w samym Londynie.

 54. Julita napisał(a):

  Osoba która wynajmuje nam mieszkanie własnie napisała mi e-maila zebysmy z Luton kupili bilety na pociag, dojechali pociągiem First Capital Conect do stacji london bridge, tam kupili travelcard na 7 dni , stamtąd przeszli na stację monument i stamtąd dojechali do stacji docelowej bow road, nie podała innej alternatywy.Jezeli takowa istnieje i jest sensowaniejsza i tansza to bardzo prosze o poradę.Będzie nas czworo dorosłych osób. Jeżeli chodzi o vouchery to drukuję jeden na dwie osoby?Czyli w naszym przypadku na każde wejście po dwa vouchery ?? Z góry dziekuję za odpowiedz.

 55. admin admin napisał(a):

  Skoro podróżujecie w 4 osoby to First Capital Connect jest OK bo dla takich grup oferuje bilety zniżkowe (zniżka 34 proc.) tzw. GroupSave, pod warunkiem, że podróż jest w godzinach off peak. Czyli opisana powyżej trasa jak najbardziej 🙂 .

  Tak, w Waszym przypadku na każde wejście 2 vouchery, czyli 1 na 2 osoby.

 56. Julita napisał(a):

  Dziekuje bardzo za wszystkie informacje, chcialam jeszce dopytac czy na voucherze musze koniecznie podawac dzien w ktorym bede korzystala z danej promocji? Jeśli chodzi o dojazd z Lotniska to niestety bedzie to godzina 7.40 wiec godziny szczytu czyli nie obowiazuje nas zniżka, jaka jest różnica cenowa pomiędzy pociągiem a autobusem? I do jakiej stacji kolejowej do centrum dojeżdża autobus tak żeby ewentualnie tam kupic trawelke i dojechac stamtad do Bow road?

 57. admin admin napisał(a):

  Datę trzeba podać, ale to tylko formalność, bo wg informacji na stronie z voucherami:

  The voucher is still valid on other dates. You must produce a valid rail ticket per person on the day you wish to use the offer.

  Co do różnych opcji dotarcia z lotniska Luton do Londynu odsyłam do tego wpisu na naszym blogu – klik. Ceny biletów nie są stałe, zależą od daty podróży i dnia rezerwacji, zatem trzeba je sprawdzać na stronach przewoźników.

 58. Julita napisał(a):

  Jeszcze jedno pytanko, czy już teraz mając vouchery i wiedząc że bedziemy mieli karty travelcard możemy kupić bilety przez internet czy dopiero jak bedziemy mieil te karty? Czy wogole jest możliwośc w takiej opcji zakupu biletów przez internet czy tylko na miejscu w kasach? Jeśli tak czy trzeba drukować bilety czy można mieć skan biletu w telefonie ( w mieszkaniu w ktorym bedziemy nie ma drukarki)? Serdecznie dziekuję za wszystkie informacje, są bezcenne 🙂

 59. admin admin napisał(a):

  Wydaje mi się, że tylko w kasach. Poniżej cytuję stosowny punkt regulaminu promocji (ale nie wiem czy odnosi się on do biletów na transport czy biletów do atrakcji, czy też obydwu):

  Tickets purchased in conjunction with daysoutguide.co.uk vouchers must be used on the day of purchase and this offer is not valid with any pre-booked tickets.

  Poza tym:

  The offer may not be used in conjunction with or in addition to any other discount voucher, offer or concession rate offered by the attractions e.g. family or group rates or other special offers.

  A bilety kupione przez internet można podciągnąć pod „special offers”, bo są z reguły tańsze niż w kasach.

  Poza tym na niektórych stronach z opisami poszczególnych atrakcji, np. http://www.daysoutguide.co.uk/madame-tussauds, jest taki zapis:

  Offer not valid on pre-booked tickets.

  Co rozwiewa już wszystkie wątpliwości.

 60. Eli napisał(a):

  Witam serdecznie 🙂
  Z partnerem wybieramy sie do Londynu i oczywiscie kupujemy travelkard, doczytalismy sie, ze na 2for1 mozna wybrac max. 3 z proponowanych atrakcji. Czy jezeli jest nas dwoje to mozemy wybrac szesc takich miejsc? Probowalam sie doczytac w regulaminie ale klania mi sie znikoma znajomosc angielskiego…

 61. admin admin napisał(a):

  Pierwsze słyszę, że są jakieś ograniczenia co do liczby atrakcji, które można wybrać w promocji „2for1”. Możesz podać źródło, gdzie znalazłaś taką informację?

 62. Eli napisał(a):

  Sprawdzilismy jeszcze raz to forum (na wloskiej stronie), informacje byly przedawnione… teraz juz nie ma tych limitow:-)
  Dziekuje za rozwianie watpliwosci. Pozdrawiam serdecznie:-)

 63. Artur napisał(a):

  Witam,
  Chcąc skorzystać z oferty 2for1 National Rail należy podać ilość osób dorosłych i dzieci. Będę w Londynie z żoną i 2 dziećmi w wieku 18 lat. Ile osób mam podać wypełniając formularz do ściągnięcia vouchera 4 czy 2 ? Chodzi mi o to czy 2 for 1 oznacza, że na voucherze podaję 2 osoby, a wchodzą 2+2, czy też na voucherze podaję 4 osoby, a płącę za 2 ?

  Korztając z okazji chciałbym też zapytać jaka oferta rabatowa na bilety wstępu do muzeów i innych atrakcji turystycznych pozwala zwiedzić w ciągu 7 dni najwięcej atrakcji za możliwie małą kwotę ? Chodzi mi o to, czy np. The London Pass albo jakaś inna oferta nie daje większych zniżek niż 2for1 ? Powiedzcie też proszę gdzie można w miarę tanio i dobrze zjeść (jakie bary, knajpki i restauracji i w jakich dzielnicach), tak żeby nie wydać majątku ale też nie umrzeż z głodu i wyczerpania intensywnym zwiedzaniem ?

 64. admin admin napisał(a):

  W polu „adults” wpisz 4 i wydrukuj voucher w 2 egzemplarzach.

  The London Pass jest droga, ale zawiera bardzo dużo zniżek, więc musisz skalkulować ile płatnych atrakcji dacie radę zwiedzić w 7 dni i czy w sumie wyjdzie taniej niż „2for1”. Tu jest fajny artykuł o zaletach i wadach tej karty – klik.

  Jeśli chodzi o o jedzenie, polecam ten wątek na naszym forum – klik.

 65. Mariusz napisał(a):

  Witam,
  Czy korzystając ze zniżki kupując od razu bilet na 4 atrakcje Londynu (https://secure.madametussauds.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?langId=-1&catalogId=14552&storeId=10661&productId=4211000025&altEntryPoint=&visitDate=) też mogę skorzystać ze zniżki linii kolejowych? Czyli czy można łączyć zniżki?

 66. admin admin napisał(a):

  Niestety nie 🙁 .

 67. Karolina napisał(a):

  Witam,
  mam pytanie, chciałabym skorzystać z ofert 2 for 1. Będę w Londynie tydzień. Chcąc wydrukować vochery natknęłam się na pole ,,When do you wish to travel (dd/mm/yyyy” . Co ma tam wpisać ? Jesli nie wiem którego dokładnie dnia będę zwiedzać daną atrakcję ? A nie będę miała wydrukowania vouchera w Londynie. Czy jeśli wpiszę dowolną datę w czasie której będę miała ważną travelkę to wystarczy ? Czy muszę już tera określić dzień zwiedzania danej atrakcji ?
  I jeszcze jedno pytanie czy przy wyrobieniu 7 dniowej travelki potrzebne są zdjęcia paszportowe?? Czy 7 dniową travel card upoważniającą do wejść na 2 for 1 kupię na każdej stacji kolejowej ? Chodzi mi dokładnie o ten wpis,, Travelcard – If you buy your Travelcard from a National Rail station – such as London Victoria, St Pancras and Paddington – they will issue you with a paper ticket, which you can show and use at the attractions with the 2FOR1 offers, this will also allow you to travel between attractions, using the Underground. We’re afraid Oyster Travelcards and tickets bought from a London Underground station are not accepted. Travelcards must look like the image below (printed on orange and cream card) to be used to obtain 2FOR1 offers.”http://www.daysoutguide.co.uk/faq. Bardzo dziękuję za opowiedź 🙂 Bo w moim przypadku każdy grosz się liczy

 68. admin admin napisał(a):

  @Karolina:

  – możesz wpisać dowolną datę, to tylko formalność, która do niczego nie zobowiązuje.
  – tak, do wyrobienia 7-dniowej travelki (a ściślej karty klienta kolei, która to umożliwia) potrzebne jest zdjęcie paszportowe.
  – travelcard kupisz na każdej stacji kolejowej.

 69. Marianna napisał(a):

  Witam,
  Czy 2for1 można kupić na stacji DLR?
  Z góy dziękuję

 70. admin admin napisał(a):

  @Marianna – nie 🙁

 71. Andrzej napisał(a):

  Witam!
  Mam pytanie, bo widzę sprzeczne odpowiedzi:
  Czy mogę korzystać z opcji 2FOR1 jeżeli posiadam travelkę 7-dniową czy musi to być travelka 1-dniowa?

  I jeszcze odnośnie wyrobienia tej 7-dniowej travelki, to rozumiem, że mając swoje zdjęcie wyrabiają mi tę kartę ze zdjęciem od razu, na miejscu?

  Pozdrawiam!

 72. admin admin napisał(a):

  @Andrzej:

  Tak, możesz korzystać z opcji 2FOR1 jeżeli posiadasz travelkę 7-dniową.

  Tak, kartę ze zdjęciem wyrabiają Ci od razu, na miejscu.

 73. Opar napisał(a):

  Witam
  Właśnie tak szukam promocji w „2 for 1” i zauważyłem, że niektóre promocje są ograniczone czasowo…. może lepiej powiedzieć, że sezonowo.
  Wybieramy się z żoną do Londynu w połowie września i najbardziej zależało nam na „London Eye” czy jest jakaś szansa, że uruchomią tą promocje do tego czasu? Czy w ogóle można gdzieś sprawdzić w jakich sezonach ona obowiązuje na atrakcję? Póki co London Eye jest wyłączone z tej promocji 🙁

 74. admin admin napisał(a):

  @Opar:

  Niestety nie da się tego przewidzieć, bo same atrakcje decydują kiedy uczestniczą w promocji 2for1. To właśnie London Eye najczęściej „wyłącza” się z niej w najwyższym sezonie turystycznym i szczerze powiedziawszy wątpię, żeby ta opcja była dostępna dla tej atrakcji we wrześniu.

 75. Kasia napisał(a):

  witam
  poproszę o pomoc jedziemy na 5 dni do Londynu i szukam info czy lepiej 7-dniową travelcard załadować czy zaladowac kasę na oyster 7,70 razy 5 dni? Travelka kosztuje na 1-3 (w 3 strefie bedziemy nocowac) 36,80 funtow i pytanie ktora opcja będzie lepsza? Nie wiem ile razy będziemy jeździć, na pewno poza metrem będziemy tez autobusami. Tylko przy „pay as you go” muszę pamiętać zeby sie odbijać a przy takiej nabitej tygodniówce chyba nie (jakby bramki byly otwarte)? i travelka nie ma chyba podziału na peak i off-peak wiec nawet jak pare funtów wyjdzie drożej i tak jest wygodniejsza.
  a jesli bym wybrala „pay as you go” to czy jeśli doładuje oyster card np za 40 funtów i nie wykorzystam ich przez 5 dni (wykorzystam 35) to te 5 funtów jest zwracane? a przy tygodniowej travelce już nie?
  pytam bo gdzieś wyczytałam że mimo wszystko bardziej sie oplaca pay as you go choc w naszym wypadku chyba tygodniowa travelka mimo pobytu na 5 dni. Dobrze kalkuluję ? 😉

 76. admin admin napisał(a):

  @Kasia:

  -> 7-dniowa travelcard na karcie Oyster na strefy 1-3: 36,80 funtów

  -> pay as you go na karcie Oyster:
  – peak – maks. (tzw. price cap) 10,60 dziennie x 5 dni = 53
  – off peak – maks. (price cap) 7,70 x 5 dni = 38,50

  -> za każdy pojedynczy przejazd metrem pay as you go na karcie Oyster:
  – peak – 3,20 (aż do osiągnięcia price cap)
  – off peak – 2,70 (aż do osiągnięcia price cap)

  -> za każdy pojedynczy przejazd autobusem pay as you go na karcie Oyster – 1,45 (aż do osiągnięcia price cap)

  Z powyższych liczb wynika, że najbardziej opłacalna będzie dla Was 7-dniowa travelcard, tym bardziej, że nie ma na niej podziału na peak/off peak (za tą samą cenę można jeździć cały dzień) i rzeczywiście przy otwartych bramkach nie trzeba pamiętać o jej „odbijaniu”.

  Jeśli będziesz korzystać z pay as you go na karcie Oyster to niewykorzystana nadwyżka pieniędzy będzie zwrócona. Z kolei w przypadku tygodniowej travelki to nawet jeśli wyjeździsz za mniej, pieniądze nie są zwracane. Ale raczej za mniej nie wyjeździsz 🙂 .

 77. Kasia napisał(a):

  super bardzo dziękuję za odp:)
  tą 7-dniową travelkę mogę mieć papierową albo poprosić o naładowanie oystera taką opcją? bez różnicy prawda? tyle że papierową mogłabym komuś sprezentować na dwa dni jeszcze bo my nie wykorzystamy a oystera trzeba oddać żeby dostać zwrot kaucji.
  chciałam zapytać jeszcze o atrakcje typu london eye i aquarium – czy na nie bilety można zarezerwować wcześniej i wtedy są jakieś promocyjne ceny? aaa czy dalej obowiazuje ta promocja 2za1? trzeba wykupić travelke na stacji kolejowej? jakies zdjęcie potrzebne? czy przez internet wcześniej?

 78. admin admin napisał(a):

  super bardzo dziękuję za odp:)
  tą 7-dniową travelkę mogę mieć papierową albo poprosić o naładowanie oystera taką opcją? bez różnicy prawda? tyle że papierową mogłabym komuś sprezentować na dwa dni jeszcze bo my nie wykorzystamy a oystera trzeba oddać żeby dostać zwrot kaucji.
  chciałam zapytać jeszcze o atrakcje typu london eye i aquarium – czy na nie bilety można zarezerwować wcześniej i wtedy są jakieś promocyjne ceny? aaa czy dalej obowiazuje ta promocja 2za1? trzeba wykupić travelke na stacji kolejowej? jakies zdjęcie potrzebne? czy przez internet wcześniej?

  7-dniową travelkę możesz załadować na kartę oyster lub kupić ją w formie papierowej – bez różnicy, ale forma papierowa, która umożliwia korzystanie z promocji 2za1 dostępna jest tylko na stacjach kolejowych.

  Na wiele atrakcji bilety można zarezerwować wcześniej przez internet i wtedy są trochę tańsze. Np. na London Eye kupiony na miejscu kosztuje £29,50, a online £26,55. Do aquarium – analogicznie £22,20 i £18.36. Są też bilety łączone na kilka atrakcji, wówczas można zaoszczędzić kolejne kilka funtów. Dokładne informacje i ceny takich biletów są na stronach atrakcji.

  Tak, promocja 2za1 jest nadal aktualna, ale na jej stronie http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london musisz sprawdzić które atrakcje w niej uczestniczą w okresie, w którym będziecie w Londynie. Jak chcesz z niej skorzystać musisz kupić bilet (w Twoim przypadku papierową travelkę) na stacji kolejowej. Do 7-dniowej travelki konieczne jest wyrobienie karty klienta kolei, do której potrzebne jest zdjęcie o wymiarach paszportowych. Nie da się tego zrobić wcześniej przez internet.

  ok znalazłam już odp odnośnie atrakcji 🙂 proszę tylko o potwierdzenie czy dla 4 latki też trzeba wykupić jakikolwiek bilet żebym mogła z nią skorzystać z opcji 2for1? aa i czy jej zdjęcie paszportowe będzie potrzebne? i czy chcąc skorzystać z tej promocji przez grupę 4 dorosłych i dwójka dzieci (oboje do 10 lat) każdy musi mieć to foto?

  Dziecko żeby mogło skorzystać z tej oferty też musi mieć bilet kupiony od kolei (National Rail). Może to być bilet na jakąkolwiek podróż pociągiem, np. tylko jedną stację, ale być musi. 4-latka może jeździć po Londynie metrem i autobusami za darmo zatem nie trzeba jej kupować travelki i co się z tym wiąże nie będzie potrzebne zdjęcie, bo nie będzie potrzeby wyrabiania karty klienta kolei.

  Tak jak już pisałem foto jest potrzebne do wyrobienia karty klienta kolei, która uprawnia do zakupu 7-dniowej travelki na stacji kolejowej, a ta do skorzystania z promocji 2za1. Każda osoba dorosła z Waszej grupy musi mieć zatem foto. Dzieci nie, o czym napisałem powyżej. Ale niestety żeby mogły uczestniczyć w promocji, w dniu w którym będziecie zwiedzać atrakcję biorąca w niej udział będzie trzeba im kupić jakikolwiek bilet od kolei (o czym też powyżej).

 79. Kasia napisał(a):

  ok znalazłam już odp odnośnie atrakcji 🙂 proszę tylko o potwierdzenie czy dla 4 latki też trzeba wykupić jakikolwiek bilet żebym mogła z nią skorzystać z opcji 2for1? aa i czy jej zdjęcie paszportowe będzie potrzebne? i czy chcąc skorzystać z tej promocji przez grupę 4 dorosłych i dwójka dzieci (oboje do 10 lat) każdy musi mieć to foto?

 80. Kasia napisał(a):

  dziękuję za wyczerpującą odp 🙂 pozdrawiam

 81. Dominika napisał(a):

  Na stronie Muzeum Madame Tussauds jest oferta builetów wstępu połączona z London Eye-mam pytanie czy taka opcja jest możliwa w wersji 2za1?Bo widzę w tym momencie że w tej promocji jest tylko samo Muzeum

 82. admin admin napisał(a):

  Niestety taka opcja nie jest możliwa w połączeniu z promocją 2za1. Cytuję odpowiedni punkt regulaminu 2za1:

  The offer may not be used in conjunction with or in addition to any other discount voucher, offer or concession rate offered by the attractions e.g. family or group rates or other special offers.

 83. ewelina napisał(a):

  Witam czy mozna kupic ta travelke jednodniową czy tylko 7 dniowe. I jesli jestem na stacji metra baker street to gdzie kupie ta travelke zeby byla ta promocja bo wiem ze nie na wszystkich stacjach jest. dziekuje

 84. admin admin napisał(a):

  @ewelina:

  czy mozna kupic ta travelke jednodniową czy tylko 7 dniowe

  Można jednodniową.

  jesli jestem na stacji metra baker street to gdzie kupie ta travelke zeby byla ta promocja

  Na stacji kolejowej Marylebone.

 85. Aga napisał(a):

  Cześć mam takie pytanie

  W Listopadzie wybieram się z przyjaciółką do Londynu do 3ciej strefy. Chciałabym kupić Travelkę dla siebie no i ona dla siebie na 7 dni. Pytanie moje brzmi czy lepiej kupic kartę czy papierową na strefy od 1-6 jaki byłby koszt opcji papierowej i kart. Widziałam te tabelki ale całkiem się już pogubiłam. Dziekuję z góry za odpowiedz

 86. admin admin napisał(a):

  Koszt taki sam w obydwu opcjach – £57,20 (7-dniowa travelcard na strefy 1-6). Ale w Twoim przypadku chyba wystarczy na strefy 1-3 za £36,80? Poza tym jeśli chcesz skorzystać z promocji „2za1” to musisz kupić travelcard na stacji kolejowej, a tam 7-dniowe są dostępne tylko w wersji papierowej.

 87. Paweł napisał(a):

  Wszędzie piszecie, że do wyrobienia 7-dniowej travelcard potrzebne jest zdjęcie… a to co można przeczytać na oficjalnej stronie http://visitorshop.tfl.gov.uk/help-centre/travelcard-help.html (odnośnik Travelcard FAQ’s) jest czymś zupełnie innym:
  I have received my 7 Day Travelcard order and read it’s “valid only when shown with a photo
  card”. What does this mean and where do I get one from?
  This refers to the previous policy which no longer applies to 7 Day Travelcards. You will not need an
  accompanying photo card.

  Czyli jak jest w końcu? Sprawdził to ktoś OSOBiŚCIE?

 88. Paw napisał(a):

  według FAQ ich linii kolejowych zdjęcie nie jest potrzebne przy 7-dniowej travelcard. Czy ktoś może to potwierdzić?

 89. admin admin napisał(a):

  Jeśli 7-dniową Travelcard kupisz on-line w sklepie pod adresem który podałeś, to rzeczywiście nie będzie potrzebne zdjęcie. Problem w tym, że zakupiona w ten sposób karta nie będzie honorowana w promocji 2za1, bo to nie jest sklep kolei brytyjskich National Rail, ale przedsiębiorstwa Transport for London.

  Aby móc skorzystać z promocji 2za1 musisz kupić travelcard od National Rail na stacji kolejowej w Londynie i nigdzie indziej!!!! Jeśli ma to być 7-dniowa travelcard, to aby ją tam kupić musisz równocześnie wyrobić sobie kartę klienta kolei, a do niej potrzebne jest zdjęcie.

 90. aga napisał(a):

  Może to i słuszne ale będę musiała dostać się i do 3 i do 6 strefy no oczywiście do 1 także dziękuję za informacje

 91. grzegorz napisał(a):

  mam pytanko
  czy do oferty 2 za1 jest potrzebny voucher pytam bo prubuje go wydrukować od 3 dni i bez skutku

 92. admin admin napisał(a):

  Tak, jest potrzebny. A w czym jest konkretnie problem jeśli chodzi o wydrukowanie?

 93. grzegorz napisał(a):

  mam problem z podaniem hasła

 94. grzegorz napisał(a):

  wpisuje hasło dalej continue i wraca dalej do hasła

 95. admin admin napisał(a):

  Przed chwilą sprawdzałem i nie mam problemów z zalogowaniem się. Niestety nie umiem Ci pomóc w tej kwestii 🙁 .

  Ewentualnie vouchery możesz znaleźć na stacjach kolejowych w Londynie – poniżej cytat ze strony http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london:

  You can pick up a 2for1 leaflet at a rail station – these include blank vouchers, you can write the details of your visit on the voucher and show them at the attraction with your train tickets.

 96. Monika napisał(a):

  Hej, mam pytanie co do Travelcard na 7-dniowej. Narazie jej nie kupiłam, przyjeżdżam do Londynu 26.10. Teraz mogę ja kupić już chyba wyłącznie na miejscu na stacji kolejowej. Z lotniska Luton zamierzam pojechać do hotelu taksówka, ale moje pytanie jest takie czy na lotnisku bede mogła kupić Travelcard? Czy bede do tego potrzebować zdjęcia i czy muszę wyrobić tam tez kartę klienta kolei pomimo ze nie bede z nich korzystać? Mój hotel będzie się znajdował przy stacji North Acton na jakie stacje i ewentualnie gdzie kupie niedaleko hotelu Travelke jeśli na lotnisku nie będzie takiej opcji? Z góry dziękuje za odpowiedz, zależy mi na tym bo wyjeżdżam już pojutrze.

 97. admin admin napisał(a):

  Nie wydaje mi się, żeby na Luton można było kupić 7-dniową travelcard od kolei, ale spytaj w punkcie o nazwie Onward Travel Centre, który jest w hali głównej terminalu.

  Najbliższa stacja kolejowa przy North Acton to Acton Main Line. Niestety nie wiem czy można na niej kupić 7-dniową papierową travelkę 🙁 .

  Tak, aby kupić taką travelkę będziesz musiała wyrobić kartę klienta kolei (potrzebne do tego będzie zdjęcie), nawet mimo tego, że nie będziesz nimi jeździć.

  Powodzenia i daj znać gdzie kupiłaś travelkę.

  PS. Jeśli podróżowanie po Londynie będziesz rozpoczynała od i kończyła na stacji metra North Acton to będziesz potrzebować travelcard na strefy 1-2.

 98. Ania napisał(a):

  Witam, mam pytanie na jakiej zasadzie 2for1 funkcjonuje w restauracjach? Dwie osoby muszą zamówić to samo danie i płacą za jedno, czy też można zamówić różne (w różnych cenach) i płaci się połowę należności?

 99. admin admin napisał(a):

  Z reguły jest według tej zasady:

  Receive a free main course when another of greater or equal value is purchased. The least expensive main course will be free.

  Czyli posiłek dla drugiej osoby będzie za darmo pod warunkiem, że będzie tańszy niż ten za który płacimy. Oczywiście nie trzeba zamawiać tego samego 🙂 .

 100. Darek napisał(a):

  Czy jeżeli kupie bilet jednodniowy na strefy 1-3 to mogę skorzystać z promocji 2za1?? i na ile minimalnie stref trzeba wykupić bilet jednodniowy aby skorzystać z oferty 2za1??

 101. admin admin napisał(a):

  @Darek:

  Tak, możesz skorzystać z promocji „2za1” jeśli kupisz bilet jednodniowy na strefy 1-3 (ale będziesz musiał zwiedzać w tym samym dniu, na który ten bilet jest ważny).

  Nie ma żadnych „limitów” jeśli chodzi o strefy.

  Jedynym warunkiem jest to, że musi być to bilet kupiony na stacji kolejowej, czyli od brytyjskich kolei (National Rail).

 102. Marianna napisał(a):

  1. Czy zdjęcie do travelcard musi spełniać wszystkie wymogi zdjęcia paszportowego, czy tylko mieć wymiary takiego zdjęcia?
  2. Czy w ciągu jednego dnia (w którym jest ważna travelcard) można skorzystać np. z 3 różnych atrakcji ze zniżką 2 for 1, czy tylko z jednej?
  3. Czy na jedną atrakcję można wydrukować kilka voucherów z różnymi datami (nie wiem którego dnia uda się nam dotrzeć do konkretnej atrakcji – np. będzie mgła, więc London Eye byłoby wtedy wątpliwą atrakcją)?
  4. Czy posiadając voucher (rozumiem, że jest on bezpłatny, a bilet kupuję dopiero w kasie), obowiązuje opcja pierwszeństwa wejścia (podejrzewam, że nie – ale chciałabym się jeszcze upewnić)?

  Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam

 103. admin admin napisał(a):

  1. Czy zdjęcie do travelcard musi spełniać wszystkie wymogi zdjęcia paszportowego, czy tylko mieć wymiary takiego zdjęcia?

  Musi mieć tylko wymiary zdjęcia paszportowego.

  2. Czy w ciągu jednego dnia (w którym jest ważna travelcard) można skorzystać np. z 3 różnych atrakcji ze zniżką 2 for 1, czy tylko z jednej?

  Można skorzystać z wielu atrakcji.

  3. Czy na jedną atrakcję można wydrukować kilka voucherów z różnymi datami (nie wiem którego dnia uda się nam dotrzeć do konkretnej atrakcji – np. będzie mgła, więc London Eye byłoby wtedy wątpliwą atrakcją)?

  Tak.

  4. Czy posiadając voucher (rozumiem, że jest on bezpłatny, a bilet kupuję dopiero w kasie), obowiązuje opcja pierwszeństwa wejścia (podejrzewam, że nie – ale chciałabym się jeszcze upewnić)?

  Tak, voucher jest bezpłatny, a bilet kupuje się dopiero w kasie.

  Niestety w promocji „2za1” nie obowiązuje opcja pierwszeństwa wejścia 🙁 .

 104. Robert napisał(a):

  witam
  Czy na stacjach West Brompton, Kensington Olimpia można kupić odpowiednią travelke?

 105. admin admin napisał(a):

  @Robert:

  Osobiście nie byłem więc nie wiem 🙁 .

  Ale wg tych stron:

  http://www.nationalrail.co.uk/stations_destinations/WBP.aspx
  http://www.nationalrail.co.uk/stations_destinations/KPA.aspx

  na West Brompton jest kasa kolejowa czynna tylko w weekendy, a na Kensington Olympia codziennie, zatem będzie tam zapewne możliwość zakupu odpowiedniej travelki w godzinach otwarcia kasy (sprawdź na powyższych stronach pod nagłówkiem „Ticket buying and collection”).

 106. Dominika napisał(a):

  Czy w lipcu 2015 roku będzie dalej aktualna ta promocja 2for1? Przeczytałam, że obowiązuje do 30kwietnia, jednak gdy wydrukuje vouchery teraz to będę się mogła nimi posługiwać w lipcu?

 107. admin admin napisał(a):

  Zależy na jaką atrakcję. Ale jeśli jest napisane, że do 30 kwietnia to nawet jak wydrukujesz vouchery teraz, to w lipcu nie będą ważne, chyba, ze dana atrakcja przedłuży promocję.

 108. gaiJin napisał(a):

  Witam, pytanko natury technicznej:
  Czy voucher musi być wydrukowany? Nie będę miał dostępu do drukarki w Londynie, ale mam ekran iPada. W wielu wypadkach wystarcza, ale nie wiem, czy w 2for1 też. Dzięki za odpowiedź.

 109. admin admin napisał(a):

  Wg FAQ na stronie z voucherami, trzeba je wydrukować:

  Unfortunately to make use of the online voucher you must be able to print off a voucher so that you can present it at the attraction of your choice along with a valid train ticket. Vouchers are also available in the back of the London Attractions leaflets which are available at principal staffed National Rail stations in the South East.

 110. Robert napisał(a):

  Witam.
  Przed wydrukowamiem voucherow Podhalem jedną datę i tu mam pytanie czy będę mógł skorzystać z nich tylko tego danego dnia czy do końca ważności vocherow?

 111. admin admin napisał(a):

  Do końca ważności 🙂 .

 112. Kasia napisał(a):

  Witam,
  Planuję pobyt z narzeczonym na 5 dni w Londynie, nocleg mamy w drugiej strefie i automatycznie myślałam o kupnie travelki 7 dniowej na strefy 1-2, ale chcę też się spotkać z kuzynką która mieszka w Kingston Upon Thames (chyba 6 strefa) i nie wiem jak to zrobić żeby nie przepłacić. Czy może lepsze to Oyster Card i London Pass i załatwić jednego dnia Tower, London Eye i rejs po Tamizie? Ile w ogóle kosztuje ta karta London Pass,bo coś się nie mogę ogarnąć z tą ich stroną… Czy najtaniej będzie olać kuzynkę i kupić travelkę 1-2? 😛
  Pozdrawiam i gratuluję cierpliwości w odpowiedziach 😉

 113. admin admin napisał(a):

  @Kasia:

  W przypadku podróży przez 5 dni w strefach 1-2 „price cap” w systemie „pay as you go” na karcie Oyster i 7-dniowa travelka będą kosztować mniej więcej tyle samo, czyli ok. 32 funty. Tu masz link do cen na 2015 – klik.

  Kuzynkę jak najbardziej możesz odwiedzić, po prostu gdy masz travelkę papierową za ten pojedynczy przejazd poza strefę 2 dokupujesz tzw. extension, a jak korzystasz z travelki lub „pay as you go” na karcie Oyster to Ci automatycznie pobierze daną kwotę (pod warunkiem, że będziesz ja miała na karcie).

  London Pass opłaca się pod warunkiem, że będziesz non stop zwiedzała (zwłaszcza płatne atrakcje). W przeciwnym razie nie bardzo. 6-dniowy London Pass kupiony online kosztuje obecnie £97,20, a razem z 7-dniową travelcard na strefy 1-6 £155,20. W Twoim przypadku odradzam.

 114. Paweł napisał(a):

  Witam ! Czy drukując voucher na 10 osób (4 dorosłe i 6 dzieci) muszę wydrukować 5 voucherów czy wystarczy jeden wspólny.

 115. admin admin napisał(a):

  @Paweł:

  Musisz wydrukować 5 voucherów (jeden jest na 2 osoby).

 116. Kasia napisał(a):

  Dzięki za informacje, potwierdziłeś moje podejrzenia. Ale jeśli będę chciała kupić travelkę 7 dniową tą na kolei żeby mieć zniżki 2 za 1 bilet na atrakcje to ona jest papierowa czy elektroniczna? Bo od tego zależy czy będę musiała kupić ten przejazd do kuzynki za gotówkę czyli drożej niż jakby mi ściągnęło z Oyster? W ogóle gdzie się kupuje to extension? Jest jakiś cennik? Czy jeśli travelka ta jest papierowa to lepiej kupić sobie Oyster i doładować i na sam przejazd do tej 6 strefy i z powrotem, a potem oddać i dalej jeździć na travelce? Co jeżeli nie dojadę do kuzynki jednym środkiem lokomocji tylko będę się musiała pięć razy przesiadać? To będę musiała fortunę wydać 😛 trochę tego nie ogarniam, przepraszam za chaos wypowiedzi 😉

 117. admin admin napisał(a):

  No właśnie, problem w tym, że 7-dniowa travelka kupiona na kolei jest papierowa, zatem jeśli będziesz ją miała na strefy 1-2, a będziesz chciała odwiedzić kuzynkę w strefie 6 to będziesz musiała dokupić za gotówkę zwykły papierowy bilet na strefy 3-6. Niestety to jest opcja najdroższa – £5,80 za każdy przejazd metrem w obrębie tych stref.

  Możesz nabyć na tą podróż do kuzynki kartę Oyster (5 funtów) i doładować ją, a potem oddać (dostaniesz wówczas zwrot tych 5 funtów). Koszt „pay as you go” na strefy 1-6 to £3,10 za pojedynczy przejazd off peak, ale nie więcej niż £11,70 dziennie.

  Ale najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby gdybyś mogła dotrzeć do kuzynki autobusem, bo mając 7 dniową papierową travelkę na strefy 1-2 możesz jeździć autobusami po całym Londynie bez żadnych dopłat (na autobusy nie obowiązują strefy). Po prostu spytaj kuzynki jakimi autobusami i skąd można do niej dojechać.

 118. Dominik napisał(a):

  Witajcie, wybieram się na kilkugodzinny wypad do Londynu i mam kilka pytań w kwestii promocji 2or1:
  1. Wysiadam na Liverpoll street central station. Czy kupię tam bilet NR? Jeśli nie to gdzie najbliżej.
  2. Czy od NR mogę kupić bilet jednorazowy autobusowy i czy będzie on zaliczał się do promocji?
  3. Jeśli będę musiał kupić bilet na kolej to ile kosztuje najtańszy bilet tak, by tylko skorzystać z promocji 2for1?
  4. Czy bilet koniecznie musi być skasowany czy nie?
  Z góry dzięki.

 119. admin admin napisał(a):

  1. Tak, Liverpool Street ma stację kolejowa, gdzie można kupić bilet NR.
  2. Nie, od NR nie można kupić biletu jednorazowego autobusowego.
  3. Najtańszy bilet na kolej kosztuje £4,80.
  4. Biletu się nie kasuje, tylko wchodząc na perony wkłada do otworu czytnika przy bramce. By skorzystać z promocji 2for1 nie musisz tego robić 🙂 .
  5. Kasy na stacji kolejowej Liverpool Street czynne są przez cały dzień z przerwą między godz. 1 a 4 po północy.

 120. Dominik napisał(a):

  Ps.
  5. W jakich godzinach są czynne kasy na dworcu Liverool street? Cały czas podczas otwarcia dworca czy tylko w określonych godzinach?

 121. Sylwia napisał(a):

  Witajcie,
  ja przyznam się trochę gubię.. między 12 a 14 marca będziemy w Londynie (dwie osoby dorosłe), chcemy skorzystać z 2 for 1 w London Eye i Madame Tousand. Wydrukowałam już sobie vouchery i na ich odwrocie są opisane szczegóły oferty.Na tyle ile znam angielski to zrozumiałam, ze karta Oyster ani TravelCard nie jest akceptowalny….a jedynie bilet kolejowy cyt” Oyster Cards are NOT accepted (including Travelcard on Oyster).”.

  Wyprowadzcie mnie z błędu, że bede mogła kupić jednodniowy bilet na metro/autobusy i skorzystać z oferty 2 for1

  z góry dzieki

 122. admin admin napisał(a):

  @Sylwia:

  Żeby skorzystać z promocji „2 for 1” musisz kupić bilet na stacji kolejowej. Może to być jednodniowa travelcard na metro i autobusy, ale TYLKO kupiona na stacji kolejowej!

 123. Karolina napisał(a):

  Jeżeli chodzi o promocjie 2za1 czy moge kupic bilety przez internet i na miejscu pokazac moj voucher ? 🙂

 124. admin admin napisał(a):

  @Karolina
  O jakie bilety Ci chodzi? Na transport czy do atrakcji?

 125. Łukasz napisał(a):

  Witam,
  czy do wyrobienia tej karty klienta kolei trzeba być osobiście? Czy np. jedna osoba może wyrobić dla całej rodziny (dzieci i dorośli)? Oczywiście będzie miała zdjęcia dla każdego.

 126. admin admin napisał(a):

  @ Łukasz:

  Nie, nie trzeba być osobiście.

  PS. Dochodzą mnie słuchy, że na wielu stacjach kolejowych można kupić tygodniową travelcard bez wyrabiania karty klienta kolei 🙂 . Nie wiem czy to prawda, ale żeby sprawdzić poproście po prostu o travelkę nie wspominając nic o tej karcie klienta. Może sie uda 🙂 .

 127. Artur napisał(a):

  Witam.
  Lecę dziś na Luton. Czy na miejscu i gdzie kupię travelkę. W sumie potrzebuję dojechać tylko do hotelu po godz 20.00, więc powinienem może wybrać jednorazowy bilet? Tylko off-peak?
  Będę 4 dni na targach, więc sensownie chyba kupować codziennie jednodniowe prawda? Czy kupię travelkę na każdej stacji metra?

 128. Artur napisał(a):

  Acha, i jeszcze pytanie, czy na Luton są automaty lub kasy Thameslink, gdzie na miejscu mogę kupić bilet w dwie strony?
  Miałem zamówić przez internet z odbiorem w automacie, ale mi uciekło gdzieś 🙂

 129. Artur napisał(a):

  Zapomniałem dodać w pierwszym wpisie, że chodzi mi o travelkę nie-kolejową, bo piszecie o kupowanych na kolei.

 130. admin admin napisał(a):

  @Artur:

  Generalnie pytania zamieściłeś nie pod tym artykułem co trzeba, ale odpowiem na nie tu. Jakby co pytania dotyczące transportu w Londynie lub lotniska Luton prosimy zamieszczać pod następującymi artykułami:

  http://www.asbiuro.pl/blog/jak-poruszac-sie-po-londynie-transport-publiczny/
  http://www.asbiuro.pl/blog/jak-dojechac-z-lotniska-luton-do-centrum-londynu/

  Na lotnisku Luton niestety nie kupisz travelki. Możesz ją kupić na każdej stacji metra.

  Tak, na Luton są automaty i kasy, gdzie można kupić bilet kolejowy na linię Thameslink w dwie strony.

  Jak dojedziesz już do centrum, to na ten jeden przejazd (np. metrem) do hotelu pewnie najkorzystniej będzie kupić bilet jednorazowy.

  Na pozostałe dni, albo jednodniowe papierowe travelki, albo karta Oyster i doładowanie na nią gotówki, a potem jazda w systemie pay as you go. To drugie rozwiązanie będzie tańsze.

 131. KAROLINA napisał(a):

  Witam,
  czy do tej promocji załapią się bilety kupione na thetrain line ? czy muszę wykupywać travelke na 1 dzień po londynie żeby działała promocja 🙂

  Dziękuje za odp
  Pozdrawiam

 132. admin admin napisał(a):

  Pytasz o bilety kupione online na stronie thetrainline.com? Jeśli tak, to kwalifikują sie one do promocji „2for1” pod warunkiem, że jest na nich logo National Rail national rail.

 133. renata napisał(a):

  witam,
  przeczytałam różne opcje nt. 2 za 1 ale wersji 2 osoby dorosłe i 1 dziecko 5 lat chyba jeszcze nie było.
  moje pytanie czy nikt się nie będzie czepiał (mam na myśli przy kasach i wejściu) , że 2 os. dorosłe korzystają z opcji 2 za 1 a dziecku kupujemy poprostu zniżkowy bilet? czyli dziecko nie musi posiadać żadnego biletu kolejowego bo nie korzysta z ulgi 2 za 1 a jeżdzi za darmo, tak?

 134. admin admin napisał(a):

  @renata:

  Dokladnie TAK, nikt sią nie będzie czepiał 🙂 .

 135. Karolina napisał(a):

  tak dokładnie bilety ze strony thetrainline.com , już zakupione i będziemy odbierać z maszyny 🙂 mam nadzieje że mają znaczek

  Pozdrawiam

 136. Marta napisał(a):

  Czy można kupić bilet w promocji 2w1 np. na London eye przez internet i potem na wejściu pokazać bilet kupiony online i travelkę?
  Czy ktoś już potwierdził że bilety kupione online na stronie http://www.thetrainline.com/ mają znaczek i działają w promocji 2w1?
  z góry dziękuję za odpowiedź

 137. admin admin napisał(a):

  @Marta:

  Czy można kupić bilet w promocji 2w1 np. na London eye przez internet i potem na wejściu pokazać bilet kupiony online i travelkę?

  Niestety nie 🙁 . Bilety w promocji „2za1” można kupować tylko na miejscu.

 138. Agara napisał(a):

  Będę w Londynie na kilka dni. Chciałybyśmy skorzystać z promocji 2 w 1. Prawdopodobnie kupimy bilet na pociąg w dwie strony i teraz czy do biletu kupionego online mogę mieć dwa vouchery aby mieć zniżkę do muzeum i na London Eye czy zniżka obowiązuje tylko na 1 atrakcje?

 139. admin admin napisał(a):

  @Agara:

  Możesz mieć vouchery do 2 i więcej atrakcji. Zniżka obowiązuje na wszystkie atrakcje, które biorą udział w promocji „2 za 1”.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 140. Maciej napisał(a):

  Mamy skład 2 osoby dorosłe + dziecko 3 lata. Czy akcja „2 for 1” zadziała? Chcę kupić bilet na London Eye i zastanawiam się czy dziecko ( bilet oczywiście od kolei będzie) może również wejść z 2 osobami dorsłymi za 0 GBP?

 141. admin admin napisał(a):

  @Maciej:

  Dziecko poniżej 4. roku życia zawsze wchodzi do London Eye za darmo. Dla Was (dwójka dorosłych) oferta „2 for 1” jak najbardziej zadziała – zapłacicie tylko za jedną osobę. O ile oczywiście London Eye będzie brać udział w tej promocji w terminie, w którym odwiedzicie Londyn 🙂 .
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 142. Paula napisał(a):

  Czy mogę zakupić travelcard na 7 dni na stacji kolejowej Kilburn?

 143. admin admin napisał(a):

  Chodzi Ci o stację Kilburn High Road (KBN)?
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 144. Malwina napisał(a):

  jeśli chcem kupić bilet na jakąś atrakcje z wyprzedzeniem i zarazem skorzystać z promocji 2 in 1 to mam kupić jeden, czy dwa bilety na tą atrakcje ?

 145. admin admin napisał(a):

  @ Malwina:
  Żeby skorzystać z promocji 2in1 biletów do atrakcji nie można kupić z wyprzedzeniem, tylko bezpośrednio w kasie danej atrakcji w dniu ważności biletu na komunikację miejską kupionego od National Rail.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 146. Szymon napisał(a):

  Witam,

  Mam kilka pytań odnośnie promocji „2for1”:

  1.Czy voucher będzie aktywny, jeżeli dwie osoby będą miały bilet od linii kolejowych „Virgin Trains” z Tamworth do Londynu. Czy po prostu muszę kupić jakiś bilet kolejowy lub travelke bezpośrednio w Londynie?

  2.Gdzie znajdę mapkę, bądź informacje ze strefami, na który podzielony jest Londyn, ponieważ chciałbym zakupić travelkę, tylko nie wiem na jakie strefy.

  Pozdrawiam

 147. admin admin napisał(a):

  @Szymon:

  Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi.

  Tak, voucher będzie aktywny, jeżeli będziecie mieli bilet od linii kolejowych „Virgin Trains” z Tamworth do Londynu.

  Mapy znajdziesz na stronie Transport for London – klik.

  Mapa „po polsku” w .pdf – klik.

  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 148. Anita napisał(a):

  witam

  W 4 osoby dorosłe jedziemy na 4 dni do londynu. Bedziemy mieszkać w 2 strefie.
  Czyli musiszmy kupic 4 bilety na 4 dni. Czy jest konieczne wydrukowanie vouchera ? czy mozna to wypelnic na miejscu.
  Rozumiem ze są potrzebne zdjęcia do tej karty?
  dziękuje za pomoc

 149. admin admin napisał(a):

  @Anita:

  Puste vouchery (do wypełnienia) są dostępne na większych stacjach kolejowych w Londynie.

  Jeśli pytasz o tygodniową travelcard kupowaną na stacji kolejowej – tak, potrzebne jest zdjęcie.

  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 150. Piotr G napisał(a):

  Witam
  Mam pytania:
  1. Czy do oferty „2for1” mogę zakupić bilet kolejowy jednorazowy ( w jedna stronę ) na dwie atrakcje np. Figury woskowe i Londyńskie oko – okazując voucher i bilet jednorazowy ?
  2. Czy na wydrukowany „voucherze” widnieje nazwisko osoby?
  Dziękuję za odpowiedź

 151. admin admin napisał(a):

  @Piotr G:

  Tak, możesz zakupić bilet jednorazowy w jedną stronę na kolej i mając go korzystać ze wszystkich atrakcji w ofercie (oczywiście do każdej musisz mieć osobny voucher).

  Na wydrukowanym voucherze nie ma nazwiska.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 152. Piotr G napisał(a):

  Czy kupując bilet jednorazowy na stacji kolejowej mogę jechać metrem?
  Czy są jakieś bilety na 2-3 przejazdy?
  Czy korzystając z oferty 2for1 w niedzielę na Figury woskowe I Londyńskie oko jest długi czas oczekiwania do kas? – mamy tylko 5 h
  Dziękuję za odpowiedź

 153. admin admin napisał(a):

  @Piotr G:

  Czy kupując bilet jednorazowy na stacji kolejowej mogę jechać metrem?

  Nie.

  Czy są jakieś bilety na 2-3 przejazdy?

  Nie.

  Czy korzystając z oferty 2for1 w niedzielę na Figury woskowe I Londyńskie oko jest długi czas oczekiwania do kas? – mamy tylko 5 h

  W sezonie letnim na pewno Wam się to nie uda, w jesienno-zimowym w niedzielę raczej też nie (zakładając, że macie 5h na skorzystanie z obu atrakcji i dojazd z jednej do drugiej) 🙁 .
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 154. Piotr G napisał(a):

  Czy promocja 2for1 dotyczy też Stansted express – bilety na pociąg kupione przez internet? Typ biletu na 4 OS grupowy return.

 155. admin admin napisał(a):

  @Piotr G:

  Czy promocja 2for1 dotyczy też Stansted express – bilety na pociąg kupione przez internet? Typ biletu na 4 OS grupowy return.

  Tak.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystycznyUważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 156. Piotr G napisał(a):

  Ostatnie pytanie.
  Mamy kupione grupowe Return ticket( z lotniska Stansted do Liverpool Station).
  Wsiadamy do pociągu 21.11 (sobota) -taka data widnieje na bilecie. Czy możemy skorzysta z promocji 2for1 dnia 22.11 (niedziela) – na bilecie nie ma daty powrotu, bilet ważny 1 miesiąc. Tego dnia wracamy do Polski

 157. admin admin napisał(a):

  @Piotr G:

  Tak, możecie.

  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 158. Piotr G napisał(a):

  Chcę przesłać załacznik do pytania. Na jaki @ mam wysłać.
  Z góry dziękuję.

 159. admin admin napisał(a):

  @Piotr G:

  asbiuro.pl[małpa]gmail.com
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 160. karolina napisał(a):

  Witam mam pytanko czy aby skorzystac z opcji 2 for 1 moge kupic najtanszy bilet na przejazd pociagiem czy musze kupic dzienna travelke? Rozumiem ze to musza byc dwa bilety na pociag dla dwoch osob zeby skorzystac z 2 for 1. Bedziemy z mezem w Londynie kilka dni i raczej nie bedziemy za duzo jezdzic gdyz mieszkamy w 1 strefie dlatego nie wiemy jak to rozwiazac a zalezy nam aby pojsc na london eye oraz do madame tussaud. Bardzo prosze o pomoc gdyz wyjezdzamy juz jutro.:-) Pozdrawiam

 161. admin admin napisał(a):

  @karolina:

  Tak, aby skorzystać z promocji 2 for 1 możecie kupić najtańszy bilet na pojedynczy przejazd pociągiem (nie musicie kupować dziennej travelki).

  Tak, w Waszym przypadku muszą to być dwa bilety na pociąg dla dwóch osób żeby skorzystać z oferty „2 for 1”.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 162. karolina napisał(a):

  ps. czy musze kupic bilet prowadzacy do danej atrakcji czy obojetnie do kąd i czy wystarczy w jedna strone, np z centrum do green witch

 163. admin admin napisał(a):

  @karolina:

  Taki bilet możecie kupić na dowolnej stacji kolejowej. Jest to zwykły jednorazowy bilet na przejazd koleją do danego miejsca (wszystko jedno jaka linia). Bilet może być obojętnie dokąd i wystarczy w jedną stronę.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 164. karolina napisał(a):

  w centrum na jakiej stacji mozna kupic talki bilet i jak sie on nazywa? pojedynczy bilet kupuje sie na dana linie czy do danego miejsca.?

 165. Jacek napisał(a):

  Gdzie zakupić travelke która da mi możliwość skorzystania z atrakcji 2w1 na 7 dni kiedy wysiąde na Victoia Station z autobusu Terravision ?

 166. admin admin napisał(a):

  Na pobliskiej stacji kolejowej o tej samej nazwie (Victoria Station). Tylko nie kupuj na stacji metra, która znajduje się w tym samym miejscu, bo wówczas nie będzie ważna dla promocji 2za1.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 167. Patrycja napisał(a):

  Cześć!
  Miałam plan zakupić bilety do muzeum Madame Tussauds online, żeby zminimalizować długość oczekiwania w kolejce do wejścia, ale… Skoro chcę skorzystać z promocji 2for1, to muszę dokonać zakupu biletu fizycznie na jednej ze stacji kolejowych i odebrać wraz z biletami voucher, a następnie udać się z nim do kasy muzeum.
  W takim wypadku już zakup online wejściówek do muzeum odpada, prawda? Czy da się to jakoś połączyć? Np kupując jeden bilet online i udając się z nim oraz z voucherem do kasy muzeum?

 168. admin admin napisał(a):

  @Patrycja:

  Bilet kolejowy (nie każdy) możesz kupić online, voucher też możesz wydrukować online ze strony https://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london, natomiast samą wejściówkę do danej atrakcji w tej promocji nabędziesz „fizycznie” tylko w jej kasie.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 169. Aga napisał(a):

  Witam,
  Mam pytanie wybieram się na 1 dzień do Londynu. Rano przylot wieczorem powrót. Czy aby skorzystać z promocji 2 w 1 muszę kupić bilet na Stansted Exp w dwie strony? Czy mogę tylko w 1? Opcja dryga: kupuję w mieście na stacji Travelcard 1:4 – mogę korzystać z metra? z góry dziękuję za odpowiedź/ Aga

 170. admin admin napisał(a):

  @Aga:

  Witam,
  Mam pytanie wybieram się na 1 dzień do Londynu. Rano przylot wieczorem powrót. Czy aby skorzystać z promocji 2 w 1 muszę kupić bilet na Stansted Exp w dwie strony? Czy mogę tylko w 1? Opcja dryga: kupuję w mieście na stacji Travelcard 1:4 – mogę korzystać z metra? z góry dziękuję za odpowiedź/ Aga

  Wystarczy w jedną stronę (Stansted Express).

  Tak, możesz korzystać z metra (Travelcard).

  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 171. Patrycja napisał(a):

  Dzień dobry,

  Czy bilet zakupiony na http://www.nationalrail.co.uk/ (dla 1 osoby, w jedną stronę), trasa Wandsworth Road [WWR] -> Clapham High Street [CLP, koszt 2,30 funtów, uprawnia do skorzystania z promocji 2in1?

  Pozdrawiam! 🙂

 172. admin admin napisał(a):

  @Patrycja:

  Sprawdź czy jest na nim logo National Rail. Jeśli jest to tak, ale żeby skorzystać z promocji 2in1 obie osoby muszą mieć bilet kupiony na kolei.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 173. Emilia napisał(a):

  Witam, mam pytanie jak odzyskać depozyt i pieniądze, które zostały na Oyster Card korzystając z maszyn w metrze, na stronie jest opisane że można to zrobic po 48godzinach. O co codzi? I jaka kwotą można je doładowywac, dowolną, czy są jakieś stawki ustalone jak w przypadku Visitor Oyster Card 5, 10 lub 15 funtów. Podobno na 3 dniowy pobyt w Londynie zwykła Oyster Card jest lepsza niż Visitor, z której nie odzyska się 3 funtów opłaty administracyjnej, to prawda?

 174. admin admin napisał(a):

  @Emilia:

  Tak, z automatów biletowych na stacjach metra możesz odzyskać depozyt (5 funtów) i środki, które zostały na karcie Oyster (maks. 10 funtów) po 48 godzinach od pierwszego „doładowania” karty. W tym celu przyłóż Oysterkę do żółtego czytnika, wybierz „Oyster refund” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli będziesz mieć do odzyskania z „pay as you go” więcej niż 10 funtów będziesz musiała odwiedzić jeden z TfL Visitor Centres.

  Kartę Oyster możesz doładować dowolną kwotą.

  Tak, generalnie zwykła Oyster Card jest lepsza niż Visitor, z której nie odzyska się 3 funtów opłaty administracyjnej. Za zwykłą płacisz depozyt 5 funtów, który odzyskasz.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 175. Darek napisał(a):

  Witam,

  Wybieramy się do Londynu w sierpniu. W związku z tym pytanie o 2in1.
  O ile wcześniej można wydrukować vouchery ze strony?
  Jak rozumiem travelcard zakupiony na Liverpool Street Station spełnia wszystkie wymagania
  promocji 2in1?

  Pozdrawiam…

 176. admin admin napisał(a):

  @Darek:

  Vouchery możesz wydrukować kiedy chcesz, rzecz w tym czy dana atrakcja będzie uczestniczyła w promocji w terminie, w którym będziesz w Londynie. To jest oczywiście do sprawdzenia na stronie https://www.daysoutguide.co.uk. Jeśli będziesz w Londynie po dacie wygaśnięcia oferty, która Cie interesuje, sprawdź na tej stronie tydzień-dwa przed wyjazdem czy została przedłużona.

  Tak, na stacji kolejowej Liverpool Street zakupisz travelcard, która spełnia wymogi promocji 2in1.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 177. magda napisał(a):

  Czy do travelki tygodniowej kupionej w kasie bedzie potrzepbe zdjęcie?Bo rozumiem , ze aby skorzystac z promocji 2 for 1 trzeba kupic travelke na stacji kolejowej w kasie?

 178. admin admin napisał(a):

  @magda:

  Tak, do travelki tygodniowej kupionej od kolei w kasie jest potrzebne zdjęcie.

  Tak, aby skorzystać z promocji 2 for 1 trzeba kupić travelkę na stacji kolejowej w kasie.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 179. Marta napisał(a):

  Witam,
  wybieram się na 5 dni do Londynu, ja, siostra- osoba dorosła i syn 10 lat. Zastanawiam się nad zakupem Travelcard dla mnie i siostry, syn jeździ za darmo.Kupię bilety oczywiście na stacji kolejowej. Planuje odwiedzić płatne muzeum figur woskowych, być może London Eye, obie atrakcje w opcji 2for1. Siostra nie będzie brała udziału w zwiedzaniu płatnych atrakcji,bo już tam była. Czy mogę posłużyć się jej Travelcard jakby była to karta syna i skorzystać wówczas z voucheru 2for1? Nie musiałabym kupować biletu dla syna.

 180. admin admin napisał(a):

  @Marta:

  Szczerze powiedziawszy nie wiem, ale wydaje mi się, że tak, gdyż travelcard nie jest imienna.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 181. Jolka napisał(a):

  Dzień dobry,

  mam pytanie, będziemy mieszkać z mężem w Slough, do Londynu stacji Paddington dojedziemy z stacji kolejowej w Slough
  w Londynie nastawiamy się na zwiedzanie i chcemy skorzystać z 2for1, czy kupiona travelka jednio dniowa
  właśnie na tej stacji będzie nas uprawniać do promocji

 182. admin admin napisał(a):

  @Jolka:

  Tak; zresztą do skorzystania z oferty „2for1” uprawniać Was będzie już sam bilet kolejowy ze Slough do Londynu.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 183. Monika napisał(a):

  Witam,
  Będziemy w Londynie tylko jeden dzień więc nie opłaca mi się kupować travelcard ale z Cambridge przemieścimy się do Londynu pociągiem. Czy te bilety uprawniają do skorzystania z 2in1 ?
  Pozdrawiam

 184. admin admin napisał(a):

  @Monika:

  Tak.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 185. Alicja napisał(a):

  Mam pytanie. Chcę z rodziną kupić 5 travelek 1-dniowych. Będziemy zwiedzać 2 albo 3 maja…Na str. oferty pod zabytkami jest informacja ,,Expires 30 April 2016″. Czy to oznacza, że nie załapiemy się już na tą zniżkę? Czy obowiązuje ona caly rok?
  Pozdrawiam

 186. admin admin napisał(a):

  @Alicja:

  Nie załapiecie sie jeśli nie przedłużą 🙁 . Sprawdź 1 maja, wiele atrakcji przedłuża, ale niektóre, w tym niestety te najpopularniejsze, nie 🙁 .
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 187. karol napisał(a):

  witam jade na 4 dni , czy ja dobrze licze travelki na 1-3 strefe kosztuje 37Ł jade z żoną wiec , chcemy zaliczyć napewno 4 atracje z tych 2w1 wiec nawet jak nie bede dużo jeździł bo mieszkam w centrum to i tak oplaca mi się zainwestować te 74ł na travelki bo atrakcję wychodzą mnie 105ł czyli oszczędzam drugie 105ł mając drugą osobę gratiś czy ja to źle licze ? bo wydaję mi się nie rozsądnym nie kupienie tej travelki . pozdr

 188. admin admin napisał(a):

  @karol:

  Dobrze kalkulujesz, z tym że 7-dniowa travelka na strefy 1-3 kosztuje 38 funtów.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 189. karol napisał(a):

  tak tyle ze potrzebuje 1-2 jednak okazuje się że jade i wracam pociągiem z lotniska wiec travelka nie bedzie mi potrzebna na 4 dni wyjdzie taniej ouster , czy dobrze licze kosztuje 5Ł które oddaj + max 6,5Ł na dzień co mi daje 26Ł za 4 dni ? biorę kartę i odrazu doładowuje sobie po 25ł i na tym koniec tak ?

 190. admin admin napisał(a):

  @karol:

  Zgadza się, 5 funtów (zwrotne) za kartę + 4 dni x max. 6,50. Czyli musisz doładować kartę kwotą 26 funtów. I na tym koniec 🙂 .
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

 191. Aleksandra napisał(a):

  Witam. Jadę pierwszy raz do Londynu, na 4 dni (3 noclegi), osoba dorosła + dziecko 13 lat. Będziemy mieszkać w strefie 2, a poruszać się w 1-2. Czy najbardziej korzystne dla nas jest kupienie tygodniowej travelki? Czy aby skorzystać z 2w1 muszę mieć travelkę czy karta z „wpłaconymi” pieniędzmi też może być? Czy 7-dniowa travelka kupiona na stacji kolejowej ma formę papierową, czy jest ładowana na kartę? Czy na Victorii kupię bilet uprawniający do 2w1? Strona super! Pozdrawiam

 192. admin admin napisał(a):

  @Aleksandra:

  Jeśli chodzi o transport, najkorzystniejsze cenowo będzie dla Was nabycie plastikowej karty Oyster (5 funtów/osoba, zwrotne) i załadowanie na nią gotówki (tzw. pay as you go) – 26 funtów/osoba na 4 dni. Dla dziecka też karta Oyster + załadowanie na nią zniżkowej tygodniowej travelcard za £16,20 (tzw. „Young Visitor discount”).

  ALE!!!, karta Oyster nie uprawnia do skorzystania z promocji „2w1”. Jeśli chcecie z niej skorzystać kupcie sobie na stacji kolejowej Victoria tygodniowe, papierowe travelcards za £32,40/osoba dorosła, £16,20/dziecko.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 193. Joanna napisał(a):

  Witam

  Mam pytanie odnośnie 2 for 1. Będę mieć zakupiony bilet na stansted Express który uprawnia mnie do zakupu biletu 2 for 1. Będzie nas 4 tzn. rodzice, 6 latek i niemowlak, wszyscy mamy bilety. Rozumiem że mogę zakupić 2 for1 dla mnie i dla meza? a czy dla 6 latka i niemowlaka mogę zakupić OSOBNY bilet na atrakcje na stronie intenetowej np. London Eye? Nie wiem czy tak można.

 194. admin admin napisał(a):

  @Joanna:

  Tak, jak najbardziej tak można i to jest najkorzystniejsze cenowo rozwiązanie w Waszym przypadku.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 195. Marcin napisał(a):

  Witam 🙂

  Czy bilety w ramach 2-for-1 można kupować on-line (np. Madame Tussauds/London Eye)?
  Jeżeli tak – to czy po prostu dla dwóch osób dorosłych kupujemy jeden bilet?

  pozdrawiam

 196. admin admin napisał(a):

  @Marcin:

  Nie można, tylko w kasie danej atrakcji.
  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?

  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 197. Maja napisał(a):

  Mam pytanie:

  Z lotniska jedziemy z mamą pociągiem Stansted Express i zamierzamy kupić travelcard 7dniową. Czy w tym przypadku mogę skorzystać z 2 atrakcji 2for1? Czy można kupić kilka voucherów na jedną travelcard? Z góry dziękuję za pomoc.

 198. Maja napisał(a):

  Aha i jeszcze jedno pytanie – czy 7dniowa travelcard oznacza ze vouchery moge wykorzystac przez te 7 dni czy tylko w dniu kupienia travelcard?

 199. admin admin napisał(a):

  @Maja:

  __________________________________________________________________________________________________

  Londyn przewodnik turystyczny
  Uważasz nasz serwis za przydatny?
  Tak, ale tylko jeśli kupisz papierową travelcard na stacji kolejowej od brytyjskich kolei (National Rail).

  Voucherów się nie kupuje, możesz je wydrukować za darmo ze strony https://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london. Dowolną liczbę na jedną travelcard.

  Vouchery możesz wykorzystać przez cały okres ważności travelcard.
  Wspomóż jego rozwój kupując przewodnik po Londynie lub jakąkolwiek inną publikację w internetowej ksiegarni turystycznej bezdroza.pl.
  Dziękujemy 🙄

 200. Darek napisał(a):

  Witam,
  Zbliża mi się termin wyjazdu i zaczynam panikować.
  Zamierzam kupić 7-dniową travelcard. I tu zaczęły się schody, bo na stronach angielskich piszą o travelcard przechowywanej na oystercard.
  O co tutaj chodzi?
  Czy travelcard w wersji „osobnej” jest jeszcze dostępna czy musi być na oystercard.
  Jeśli na oyster – to czy ma już na sobie określoną kwotę czy trzeba ją od razu doładować?
  Czy nadal obowiązują zdjęcia w wersji 7-dniowej bo na filmikach zdjęć nie widać, tak jakby karty nie były imienne…
  Pozdrawiam i z góry dzięki za wyjaśnienia…

Skomentuj

*