księgarnia podróżnika - przewodniki turystyczne

Zakwaterowanie

rodziny goszczące akademiki wskazówki transportowe

Milner School of English oferuje swoim uczniom zakwaterowanie u rodzin angielskich (homestay) lub w rezydencjach studenckich (student residence – coś w rodzaju akademika). Uwaga! Zakwaterowanie standardowo rozpoczyna się w niedzielę przed rozpoczęciem kursu, a kończy w sobotę po jego zakończeniu, aczkolwiek można dokupić dodatkowe noclegi (np. z soboty na niedzielę).

RODZINA GOSZCZĄCA

rodziny angielskieUczeń mieszka w domu rodziny brytyjskiej, tak jakby był jej członkiem. Dostępne są pokoje 1-osobowe (single) lub – dla osób przyjeżdżających na kurs razem – 2-osobowe (shared). Łazienka dzielona jest z pozostałymi domownikami (za dopłatą możliwa jest też opcja z własną łazienką). Raz w tygodniu rodzina goszczącą może zrobić pranie dla ucznia lub udostępnić mu w tym celu pralkę.

Zakwaterowanie tego rodzaju obejmuje również wyżywienie według dwóch opcji (do wyboru):

  • śniadania i obiadokolacje (Half Board, HB);
  • śniadania (Bed & Breakfast, BB).

Uczeń może korzystać z kuchni w ograniczonym zakresie – do przechowywania swoich produktów w lodówce oraz przygotowywania napojów (kawa, herbata) i lekkich posiłków.

Kilka uwag:

  • host familyTermin „rodzina goszcząca” obejmuje różne modele rodzinne i środowiskowe. Część z nich to pary (małżeństwa), niektóre mogą mieć dzieci mieszkające w domu, a inne to np. starsze panie. Rodziny te są odbiciem brytyjskiego społeczeństwa, zatem pochodzą z różnych etnicznych i społeczno-ekonomicznych środowisk.
  • Londyn to zróżnicowane, wielokulturowe społeczeństwo, co oznacza, że rodziny goszczące mogą, ale nie muszą być brytyjskiego pochodzenia. Wszystkie mówią jednak po angielsku na poziomie native speaker’a. Szkoła wybiera tylko te, które są przyjazne, serdeczne i mają wygodne domy czy mieszkania.
  • Ten rodzaj zakwaterowania daje uczniom możliwość dalszego ćwiczenia języka angielskiego i poznania brytyjskiego sposobu życia.
  • Rodziny goszczące oferowane przez szkołę Milner mieszkają w Wimbledonie lub jego bezpośrednim sąsiedztwie, niektóre w zasięgu spaceru do szkoły, inne do 20 minut autobusem.

REZYDENCJE STUDENCKIE

Student residences to rodzaj niezależnego zakwaterowania przypominającego polskie akademiki, przeznaczonego dla uczniów szkół językowych, ale także zawodowych, wyższych itp. Oferują różne standardy: pokoje 1-osobowe lub dzielone, z prywatną łazienką lub w korytarzu, ale z dostępem do w pełni wyposażonej kuchni. Szkoła Milner może zarezerwować dla swoich klientów noclegi w 3 takich „rezydencjach” na Wimbledonie i w jego okolicach:

Furzedown Student ResidenceFurzedown Student Residence (adres: 5 Spalding Rd, Tooting SW17 9BB, London)

Około 20 minut autobusem od szkoły Milner. Umeblowane pokoje 1-osobowe z łazienką. Bez wyżywienia (Self Catering). Do dyspozycji lokatorów: wspólny salon, kuchnia, pralnia, siłownia, taras, darmowy internet. Pościel i ręczniki we własnym zakresie lub do wypożyczenia za opłatą. Minimalny wiek: 18 lat.

Liberty FieldsLiberty Fields Student Residence (adres: 10 Halsmere Road, London SE5 9LN)

Około 40 minut od szkoły Milner (część drogi pieszo, część metrem). W pełni wyposażone mieszkania typu studio (sypialnia, salon, łazienka). Bez wyżywienia (Self Catering). Przestronny wspólny obszar do spędzania wolnego czasu, pralnia, wypożyczalnia rowerów, teren do grillowania na zewnątrz. Minimalna długość pobytu: 17 tygodni.

struant house LondynCatholic Residence – Struan House (adres: 44 Augustus Road, Southfields, London SW19 6NB)

Około 20-25 minut od szkoły Milner metrem lub autobusem. Akademik przeznaczony wyłącznie dla kobiet w wieku 18-25 lat. Około 60 umeblowanych pokoi 1- i 2-osobowych, z prywatnymi lub dzielonymi łazienkami. Do dyspozycji lokatorów: wspólna kuchnia, jadalnia, pralnia (płatna dodatkowo), przestrzeń z TV do spędzania wolnego czasu, miejsce na pikniki, darmowy internet. W cenę wliczone są śniadania. Pościel i ręczniki we własnym zakresie.

Znajdź drogę

JAK DOTRZEĆ DO WIMBLEDONU

Do Wimbledonu można dotrzeć z lotniska lub dworca w Londynie samodzielnie (metrem, autobusem, pociągiem) lub zamówić tzw. transfer, tj. dowiezienie taksówką do miejsca zakwaterowania z dowolnego lotniska. W przypadku samodzielnej podróży, udzielimy wskazówek, jak dojechać na miejsce. Poniżej linki do kilku przydatnych informacji (po angielsku):

Jak dotrzeć do Wimbledonu z lotniska Gatwick

Jak dotrzeć do Wimbledonu z lotniska Heathrow

Jak dotrzeć do Wimbledonu z lotniska Luton

Jak dotrzeć do Wimbledonu z lotniska Stansted

Jak dotrzeć do Wimbledonu z dworca autokarowego Victoria Coach Station

Aby znaleźć dowolny adres na Wimbledonie i w Londynie: www.streetmap.co.uk

Aby zaplanować dowolną podroż londyńskim transportem publicznym: journeyplanner.tfl.gov.uk

Po przyjeździe do Londynu uczniowie powinni nabyć tzw. Oystercard – kartę pozwalającą taniej poruszać się po mieście środkami transportu publicznego. Przykładowo, pojedynczy bilet na autobus kosztuje z tą kartą 1,40 funta, a na metro 2,10.  Bez Oystercard stawki te wynoszą odpowiednio: £2,40 i £4,50. Wimbledon położony jest 3 strefie komunikacyjnej Londynu (zone 3). Więcej informacji – klik.