księgarnia podróżnika - przewodniki turystyczne

FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

Jak wygląda procedura rezerwacji wyjazdu na kurs?

Odbywa się ona w 4 prostych krokach:

krok 1: klient wysyła wstępną (niezobowiązującą) rezerwację poprzez formularz na stronie www.asbiuro.pl/rezerwacja; w razie pytań lub wątpliwości skontaktujemy się, aby omówić szczegóły;

krok 2: przygotowujemy stosowne dokumenty rejestracyjne (umowę-zgłoszenie oraz kosztorys wyjazdu) i przesyłamy je drogą elektroniczną;

krok 3: prosimy uważnie zapoznać się z umową-zgłoszeniem i dodatkowymi informacjami – jeśli wszystko się zgadza, prosimy ją wydrukować, wypełnić i podpisać, odesłać do nas (np. faksem, zeskanowaną mailem) oraz dokonać (najpóźniej na 3 tygodnie przed wyjazdem) wpłaty na nasze konto bankowe według przesłanego kosztorysu;

krok 4: teraz pozostaje cierpliwie czekać – będziemy koordynować proces rezerwacji, na bieżąco informować o jego postępach i najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem prześlemy drogą elektroniczną komplet stosownych dokumentów (m.in. list ze szkoły potwierdzający przyjęcie na kurs, dane dotyczące zakwaterowania).

Z jakim wyprzedzeniem czasowym należy rezerwować wyjazd na kurs?

Zalecamy złożenie rezerwacji na co najmniej 4-6 tygodni przed wyjazdem. W przypadku wyjazdu w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) bezpieczniej będzie dokonać zgłoszenia z 6-8 tygodniowym wyprzedzeniem, gdyż później może się zdarzyć, iż  nie będzie już miejsc na kursie lub w wymaganym rodzaju zakwaterowania.

W wyjątkowych sytuacjach jesteśmy w stanie załatwić wszelkie formalności w ciągu tygodnia od daty wyjazdu, jeśli jednak nie jest to podyktowane szczególnymi względami odradzamy tak późną rezerwację.

Należy też pamiętać, iż ceny biletów lotniczych zależą od terminu wykupu – rezerwowane z dużym wyprzedzeniem są najtańsze, natomiast czym bliżej wylotu, idą w górę.

Nasza firma zajmuje się również wyjazdami językowymi do innych szkół za granicą – pełna oferta dostępna jest na stronie asenglish.pl. W przypadku krajów, do których wymagana jest wiza i ewentualnie badania lekarskie zalecamy dokonywanie zgłoszeń na co najmniej 8-10 tygodni przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu.

Czy wykupując kurs i zakwaterowanie za pośrednictwem AS School of English płacę więcej niż gdybym to zrobił(a) bezpośrednio w szkole Milner?

Absolutnie nie – nasze ceny są zawsze takie same, jak w oficjalnym cenniku szkoły w Londynie. Wszelkie opłaty dodatkowe z tytułu rezerwacji kursu i zakwaterowania są w całości wymagane przez tą szkołę i są uwzględnione w naszym cenniku. Uwzględniamy również promocje i specjalne taryfy przez nią oferowane.

Osoby wyjeżdżające grupowo do szkoły Milner w tym samym okresie (min. 2 osoby) mogą uzyskać dodatkowy rabat (jego wysokość jest negocjowana i zależy od liczby osób). To samo dotyczy wyjazdów (indywidualnych i grupowych) na kursy dłuższe niż 10 tygodni.

Czy muszę wpłacać całą należność za wyjazd na kurs z chwilą rezerwacji (podpisania umowy)?

To zależy ile czasu pozostało do wyjazdu. Pełna płatność jest wymagana na minimum 3 tygodnie przed jego terminem. Jeśli rezerwacja została dokonana wcześniej, istnieje możliwość ustalenia indywidualnego planu płatności, czyli z reguły zaliczka 30 procent ceny wyjazdu w chwili podpisywania umowy i reszta na 3 tygodnie przed wyjazdem.

Czy mogę otrzymać fakturę za kurs?

Tak, możemy wystawić fakturę za zamówione świadczenia. Zostanie ona przesłana wraz z dokumentami wyjazdowymi. Zgodnie z obowiązującym prawem usługi edukacyjne w zakresie nauki języków obcych są ustawowo zwolnione z podatku VAT, zatem faktura będzie z zerowym VAT-em.

Czy ponoszę jakieś koszty w przypadku, gdy zrezygnuję z wyjazdu na kurs?

Niestety tak. Wysokość kosztów rezygnacji zależy od tego na ile przed wyjazdem otrzymamy informację o rezygnacji z niego i czy świadczenia zostały już zamówione. Określa ją stosowny zapis w umowie, która powinna zostać podpisana przed wpłatą należności. Zasadniczo poniesione koszty za kurs i zakwaterowanie są zwracane pomniejszone o opłaty rezerwacyjne, administracyjne i bankowe, jeśli rezygnacja z wyjazdu nastąpi więcej niż 7 dni przed jego terminem. Jeśli klient zrezygnuje w ostatnim tygodniu przed wyjazdem, zwrot za zakwaterowanie będzie niemożliwy, natomiast za kurs negocjowany ze szkołą Milner.

Wysokość kosztów rezygnacji z biletu na przejazd i ubezpieczenia określają przewoźnicy i ubezpieczyciel w swoich warunkach.

Jak wygląda pierwszy dzień w szkole?

W szkole należy pojawić się pierwszego dnia kursu (zazwyczaj w poniedziałek) o godz. 8:45 (w lipcu i sierpniu o 8:30). Po zarejestrowaniu się w sekretariacie na pierwszym piętrze budynku będzie miał  miejsce test kwalifikacyjny określający poziom zaawansowania. Na jego podstawie następuje przydział do odpowiedniej grupy. Każdy uczeń otrzymuje przewodnik po szkole i wysłuchuje krótkiego wprowadzenia. Lekcje zaczynają się o 9:30 (w miesiącach wakacyjnych także o 9:10). Pierwszego dnia nauki o godz. 15:25 (po zajęciach) odbywa się impreza powitalna.

Prosimy zabrać:

  • swoje zdjęcie  w wymiarach paszportowych (potrzebne do wyrobienia karty ID ucznia);
  • pieniądze na podręcznik (ok. 25 funtów);
  • paszport (ewentualnie dowód osobisty);
  • dokument potwierdzający przyjęcie na kurs;
  • zeszyt, długopis, ołówek.