księgarnia podróżnika - przewodniki turystyczne

Forum

Witaj!

Strony: 1 2
Opłaca się na 3 tyg. kurs do USA?
adminPostwt. 1 paź 2013, 15:43
admin
Administrator
Posty: 256
Zarejestrowany:
pon. 6 wrz 2010, 15:46
Temat normalnyOpłaca się na 3 tyg. kurs do USA?

W Anglii ceny w szkołach są bardzo rożne. Np. w szkole Milner na Wimbledonie w Londynie taki pakiet (kurs 15 godzin x 60 min tygodniowo, zakwaterowanie u rodziny angielskiej ze śniadaniami, ubezpieczenie, wszystkie opłaty dodatkowe) będzie kosztował wg cen na dziś ok. 4700 zł / 3 tyg. Do tego podręczniki płatne na miejscu ok. 25 funtów. Czyli w sumie wychodzi taniej niż NY, a to ze względu na to, że w NY koszt strasznie podbija zakwaterowanie. No i oczywiście bilet lotniczy do Londynu jest zdecydowanie tańszy niż do NY. Kupiony w tanich liniach ze sporym wyprzedzeniem może kosztować np. 500 zł.

ewciaPostpon. 7 paź 2013, 21:27
Ewa
Stały bywalec
Posty: 171
Zarejestrowany:
pon. 29 lip 2013, 21:31
Temat normalnyOpłaca się na 3 tyg. kurs do USA?

Z tego wynika, że rzeczywiście Stany są summa summarum droższe na kurs z zakwaterowaniem niż Anglia, przynajmniej jeśli chodzi o Nowy Jork, bo nie wiem czy w innych amerykańskich miastach ceny są podobne?

adminPostwt. 8 paź 2013, 22:43
admin
Administrator
Posty: 256
Zarejestrowany:
pon. 6 wrz 2010, 15:46
Temat normalnyOpłaca się na 3 tyg. kurs do USA?

W innych miastach USA na pewno tańsze jest zakwaterowanie, a ceny kursów bardzo różne (w zależności od szkoły). Zatem można w sumie znaleźć tańsze opcje... Ale z drugiej strony np. bilet lotniczy będzie droższy niż do NY :(. No chyba, że do Chicago :).

ewciaPostczw. 10 paź 2013, 16:40
Ewa
Stały bywalec
Posty: 171
Zarejestrowany:
pon. 29 lip 2013, 21:31
Temat normalnyOpłaca się na 3 tyg. kurs do USA?

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie będę jednak szukała czegoś w Anglii, ewentualnie na Malcie :).

ewciaPostpt. 18 paź 2013, 23:26
Ewa
Stały bywalec
Posty: 171
Zarejestrowany:
pon. 29 lip 2013, 21:31
Temat normalnyOpłaca się na 3 tyg. kurs do USA?

Przepraszam, że męczę, ale jeszcze jedno pytanie - jak się przedstawiają w Nowym Jorku ceny zakwaterowania nie u rodziny amerykańskiej, ale np. w jakiś mieszkaniach, hostelach, akademikach itp. Będzie taniej czy drożej niż u rodzin?

adminPostsob. 19 paź 2013, 13:49
admin
Administrator
Posty: 256
Zarejestrowany:
pon. 6 wrz 2010, 15:46
Temat normalnyOpłaca się na 3 tyg. kurs do USA?

W rachubę wchodzą dzielone z innymi uczniami mieszkania (shared apartments) lub akademiki (student residences). Ceny zależą od lokalizacji, ale z reguły będzie drożej niż zakwaterowanie u rodzin amerykańskich. Poniżej pełny cennik zakwaterowania w Nowym Jorku na 2013 rok.

Opłata za znalezienie zakwaterowania: $150

Homestay (rodzina goszcząca, pokój 1-osobowy, w cenie śniadania):

Manhattan (poniżej 115th Street)
$1800 / 4 tyg.
Manhattan (powyżej 115th Street)
$1550 / 4 tyg.
Brooklyn, Queens & Bronx
$1100 / 4 tyg. (możliwy też pokój 2 os. ze znajomym: $825 za os. / 4 tyg.)

Shared Apartment

Manhattan - Upper East Side
pokój 1 os.:
$1550 / 4 tyg. (zima)
$1800 / 4 tyg. (lato)
pokój 2 os.:
$1260 za os. / 4 tyg. (zima)
$1400 za os. / 4 tyg. (lato)

Student Residence (pokoje 2-osobowe tylko ze znajomym)

YMCA (Vanderbilt or West Side)
minimum 7 dni
pokój 1 os.:
$504 / tydz.
pokój 2 os.:
$322 za os. / tydz.

Sara's Amsterdam Residence
minimum 30 dni
pokój 1 os.:
$1820 / 30 nocy
pokój 2 os.:
$1500 za os. / 30 nocy

Strony: 1 2