księgarnia podróżnika - przewodniki turystyczne

Wpisy oznaczone tagami ‘darmowe atrakcje londyn’

W poprzednim wpisie na naszym blogu przyjrzeliśmy się historii słynnych marketów w londyńskiej dzielnicy Camden Town (klik). Tym razem przedstawimy ich współczesny wygląd, napiszemy co można na nich kupić, w jakich godzinach są otwarte, czy jak do nich dotrzeć. Choć między stacjami metra Camden Town i Chalk Farm formalnie rozróżnia się 6 targów, nazywanych zbiorczą nazwą Camden Market, w weekendy jest tu tak dużo handlarzy i kupujących, że trudno rozgraniczyć jeden od drugiego. Handel odbywa się zarówno na straganach na otwartej przestrzeni, jak i w przeznaczonych do niego budynkach (np. halach targowych). Niestety, wraz z coraz większą liczbą turystów, w ostatnich latach nastąpiła znaczna komercjalizacja tego miejsca, które nie jest już tak unikalne jak niegdyś. Z drugiej strony, choć stało się ono już nawet „snobistycznym” punktem na mapie brytyjskiej stolicy, gdzie można spotkać gwiazdy takie jak Tim Burton, nadal stwarza szansę do zaprezentowania się różnej maści artystów oraz kupienia czegoś naprawdę oryginalnego i niepowtarzalnego – alternatywnych ciuchów (np. w stylu „vintage”), dzieł sztuki, mebli, książek czy płyt. Oferujące tego rodzaju rzeczy stragany są przeważnie „ukryte” głębiej, za najbardziej komercyjnymi częściami targowisk w tej dzielnicy. (więcej…)

Camden Market lub Camden Lock to zbiorcza nazwa kilku dużych, znajdujących się blisko siebie targów (marketów) w Camden Town, dzielnicy w północno-wschodniej części Wewnętrznego Londynu, położonej niecałe 4 km od Charing Cross i będącej centrum gminy London Borough of Camden. Ten ogromny, wielokulturowy „bazar” z wyrobami rękodzieła, ubraniami, tkaninami, bibelotami czy potrawami z całego świata, rozciągający się m.in. przy Hampstead Road Lock, śluzie na kanale Regent, popularnie nazywanej Camden Lock, przyciąga ok. 500 tys. odwiedzających tygodniowo, przeważnie w weekendy, co czyni go czwartą najpopularniejszą atrakcją stolicy Wielkiej Brytanii. W tym wpisie przedstawimy historię Camden Market, w następnym zaś przyjrzymy się jego obecnemu wyglądowi oraz zamieścimy kilka najprzydatniejszych informacji dla odwiedzających go turystów. (więcej…)

Atrakcje Londynu za darmo

26 sierpnia 2013, poniedziałek
Autor: admin

Choć Londyn należy do najdroższych miast na świecie, aby miło i przyjemnie spędzić w nim czas wcale nie trzeba mieć niewiadomo ile pieniędzy. Stolica Wielkiej Brytanii oferuje bowiem wiele atrakcji, które są dostępne zupełnie za darmo. Warto zatem wiedzieć za co nie trzeba płacić, aby po prostu nie przegapić okazji. Poniżej znajdziecie listę bezpłatnych muzeów i galerii, koncertów i innych wydarzeń muzycznych, a także projekcji filmowych. Dodatkowo kilka wybranych miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym, które warto odwiedzić – też za darmo. (więcej…)